Zumba Dansı İle Kilo Vermek

'Spor' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Yeni Bir Akım:
  Son zamanların popüler sporu haline gelen zumba her kesime hitap eden eğlenceli bir aktivitedir. Ritmik hareketlerle dans ederek hem enerjinizi yenileme hem de zayıflama fırsatı buluyorsunuz. Her yaş aralığı için ayrı seviyeler düzenlenerek formunuzu sağlıklı şekilde korumanıza yardımcı oluyor.Latin dansları eşliğinde istenmeyen fazlalıklardan kurtulmak, vücudunuzu eğlenerek şekillendirmek için zumba dansı size mükemmel bir fırsat sunuyor.

  zumba-dansi.jpg

  Zumba Nasıl Yapılır?
  Zumba dansı için farklı seviyeler bulunmaktadır. Kayıt olurken yaş ve vücutla orantılı olarak seviyeniz belirlenmektedir. Evde yapmak isteyenler için CDler de mevcuttur. Zumbanın sınıflarda bir bütün halinde yapılması hem arkadaşlık bağını hem de zayıflama azmini kuvvetlendirir. Genellikle 1 saatlik seanslar halinde haftada 2 gün olarak dersler verilmektedir. Eğer zumba dansını severseniz ve bunu meslek haline getirmek isterseniz de zumba ailesinin kapıları size açık olacaktır. Gerekli eğitimleri tamamlayıp sertifikanızı alarak siz de eğitmen olabilirsiniz. Bunun yanı sıra zumba etkinlikleri de düzenlenmektedir. Uzun süreli kayıt yaptırmadan önce bu etkinliklere katılarak zumba dansını deneyimleyebilirsiniz.Bu deneyimleme sonucu zumba dansını yakından tanımış olursunuz.

  Ne Kadar Sürede Zayıflarım?
  Zumba dansı ile ilk başladığınız andan itibaren vücudunuz canlanmaya başlayacaktır. İki haftalık sürede dahi etkisini gösterir. Diyet programı ile uygulandığında hem istediğiniz kiloya ulaşırsınız hem de vücudunuz şekil alır. Dans hareketleri vücuttaki tüm kasları çalıştırır, dayanıklılığınızı arttırır. Bunu eğlenceli bir şekilde yaptığınız için yorgunluk hissetmezsiniz. Sınıf arkadaşlarınız ile aranızdaki ahenk sizi zumba dansını daha çok yapmaya teşvik eder. Danslar koreografik biçimde gerçekleştiği için hareketleri kavrayabilmek adına evde tekrar edersiniz. Bu tekrarlar ile zumba dersinizin olmadığı günde dahi hem enerjik olursunuz hem de kalori yakmaya devam edersiniz. Dünyanın her yerine yayılan zumbayı denemeye hazır mısınız?
   
   
 2. Anustegin

  Anustegin Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  10
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Uzun zamandır olan bir spor olabilir ama ben yeni duydum. Bursa'da her yerde konuşuluyor, çok popüler bir durum.
   
   
 3. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Değişik değişik icatlar arkadaş :D
   
   

Bu Sayfayı Paylaş