Zayıflamak İçin Kaç Adım Atmalı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Dabatay tarafından 7 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    549
    Ödül Puanları:
    92
    Yürüyüşün Sağlığımız Açısından Önemi:
    Fazla kilolardan kurtulmak, daha sağlıklı bir hayat sürmek için beslenme düzenimize dikkat etmemiz gerektiği tartışılmaz bir gerçek ama tek başına dengeli ve düzenli beslenme yeterli değil. Vücudumuz aktif bir hayat için tasarlanan kusursuz bir makine ve doğru kullanılmadığı takdirde pek çok sağlık sorunuyla karşılaşmamız mümkün. Günümüzde özellikle gelişmiş ülkelerde hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle ciddi sağlık problemleri yaşayan insanların sayısı hızla artıyor. Çoğu insan egzersiz için yeterli zamanı ya da spor salonlarına ayıracak bütçesi olmadığından şikayet etse de, bulunduğumuz hemen her ortamda gerçekleştirebileceğimiz, herhangi bir maddi güç gerektirmeyen en önemli egzersiz; yürüyüş.. Her gün en az 5.000 adım atmak üzere tasarlanan vücudumuz daha az adım attığımız, hareketsiz bir hayatı tercih ettiğimiz takdirde adeta bir paslanma sürecine giriyor. Bu süreç obeziteden şeker hastalığına, kalp damar sorunlarından çeşitli zihin rahatsızlıklarına, unutkanlıktan kemik erimesine kadar birçok sağlık riskini de beraberinde getiriyor.

zayiflamak-icin-kac-adim-atmali.jpg

Sağlıklı Bir Hayat İçin Günde Kaç Adım Atmalıyız?
    Beden ve ruh sağlığımızı korumak, daha kaliteli bir yaşam sürmek istiyorsak yürüyüşü önemli bir rutin haline getirmeliyiz. Doktorlar ve zayıflama uzmanları, 5.000 adımın altında günlük aktivitenin hareketsiz bir hayat sürdüğümüzün önemli göstergesi olduğunu söylüyor. Fazla kilolardan kurtulmak, daha sağlıklı ve aktif bir hayata sahip olabilmek için günde en az 7.500 adım atmalı, zamanla bu rakamı 10.000 adım ve üstüne çıkarmalıyız. 10.000 adım yaklaşık 6-8 km arası bir mesafeye denk geliyor ve bu mesafeyi yürümek temponuza göre 1-2 saat arası sürüyor. Akıllı telefonlarda kullanılan adım sayar uygulamalarından ya da piyasada uygun fiyatlara satılan pedometrelerden yararlanarak günlük adım sayınızı takip etmeniz, daha disiplinli yürüyüş yapmanızı ve motivasyonunuzun artmasını sağlayacaktır.

2. Anustegin

Anustegin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben her sabah sürümeye çalışıyorum. Sabahları 15 dakika yürüyorum gece de 1 saat. Gece spor yapmak daha faydalı diye okuyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş