Zayıflama Diyetleri

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Zayıflama diyetleri nelerdir?
Fazla kilolar günümüzde birçok insanın başında olan bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunun giderilmesi için spora gitmek veya evde dışarıda spor yapılmaktadır. Zayıflama diyetlerini açıklayacak olursak belli programa uyulması gerekmektedir. Bu programı aksattığı zaman tekrardan başa dönmektedir. Program nasıl olmalıdır. Programı kişinin kendisi yapması en doğrusudur. Nedeni diyet yapacak insanın ne sevdiğini kendi iyi bilmektedir. Uzmanla birlikte de bu işlem yapılabilmektedir. Sabah kalktığınızda 1 bardak sütünüz,5 zeytin,2 dilim kepekli ekmek yenilmelidir. Öğle öğünde imkan varsa tavukgöğsü, yoğurt, elma tüketilmelidir. Akşam öğününde hafif kalori olması için salata yapılabilmektedir.

zayiflama-diyetleri.jpg


Zayıflama diyetler için günlük kaç litre su içilmelidir?
Zayıflamak için öğün aralığında sık sık su içilmektedir. Günlük 2 litre idealdir. Yemekten önce 1 veya 2 bardak su içilmesi yediğiniz yemeği az yemenize daha az kalori almanıza neden olmakta olacağından yemekten önce mutlaka 1 bardak su içilmelidir. Aynı zamanda çay içmek yerine yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Yeşil çayı sade içemeyenler ise içerisine limon katılarak yeşil çayın tadına tat getirtmekte, bu sayede yağ yakmanıza faydası olmaktadır. Şekerden olabildiği kadar kullanmamaya çalışılmalıdır.

Zayıflama diyetinde şekerli içecekler içilebilir mi?
Zayıflama diyetinde asla şekerli içecekler içilmemektedir. Âmâ bazı zamanlarda istisna olarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Sadece bu 1 gün için geçerli olmak zorundadır.2 gün tekrardan diyetinize kaldığınız yerden devam edilmelidir. Diyetin yanı sıra yapılan sporlarda zayıflamakta diyet kadar faktör oynamaktadır. İnternette satışı yapılan zayıflatma ilaçları önerilmemektedir. En iyi zayıflama yöntemi doğal yöntem olmalıdır. Belirli programa uyulduğu sürece zayıflamak mümkün olacaktır. Bu diyete birde spor eklenildiğinde kısa zamanda formunuza kavuşmuş olunacaktır.

Diyet spor sonrasında istenilen kiloya ulaşıldığında asla diyet spor elden bırakılmamalıdır. Olabildiği kadar diyet spor programı uygulanmalıdır. Bir süre sonra vücut siz kendinizi sıkmadan yenilmeyecek yiyecekleri, içecekleri ayırt etmeye başlayacaktır. Kilo azalmanıza vücutta katkıda bulunacaktır. Bazı günlerde ise kendinizi yukarıda belirttiğim gibi ödüllendirmeyi unutmayınız.
 

Benzer konular