Yüzden Nasıl Zayıflanır?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Yüzden Zayıflanır Mı?
Yüz kiloları günümüzde birçok insanın sıkıntısı haline gelebiliyor. Kimisinin vücudu zayıfken bile yüzü kilolu olabiliyor. Kilo verilse bile yüzden verilemeyebiliyor. Aslında fazla bir kilo kaybı olursa bu yüze de yansıyabiliyor ama sadece yüzden zayıflamak da mümkün.

yuz-nasil-zayiflar.jpg


Neden Yüzde Kilo Birikimi Olur:
Çoğu zaman genetik etkili olsa da yüz kilolarının başka nedenleri de vardır. Yüzdeki kaslar vücudumuzun birçok yerine göre durağan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla oradaki kaslarımız fazla hareket etmediği için enerji harcanmaz ve çok çabuk yağlanma gerçekleşir.

Yüzden Nasıl Zayıflanır?
Yüzden zayıflamanın birçok yolu bulunmaktadır. En başta tabi ki zayıflama için altın kural olan sağlıklı beslenme yer alıyor. Yağlı besinlerden, aşırı kafeinden, tuz ve şekerden uzak durulmalı. Kalsiyumlu besinler tüketilmeye çalışılmalıdır. Bu tarz gıdalara dikkat edilmesi yüzde ödem oluşmuşsa ödemin gitmesini sağlayacak ayrıca sağlıklı beslenme sayesinde kilo verilmesine de yol açacak. Yüzdeki ödemin şişkinliğe sebep olduğu ve yüzü daha şiş daha kilolu gösterdiği unutulmamalı. Bunlar haricinde nasıl vücuttan kilo verirken beslenmeye dikkat ederek tam bir kilo kaybı sağlanamıyorsa yüzde de sadece beslenmeyle zayıflanamaz. Bunlara ek olarak belli egzersizler de uygulanmalı.

Bu egzersizler ayrı ayrı yanak gölgesine, göz çevresine, burun bölgesine, alın bölgesine, gıdı bölgesine ve gerdana yoğunlaşan egzersizlerdir. Birçok farklı hareketle günlük 10 dakikalık egzersiz kaslarınızın harekete geçmesini sağlayacak ve bu da yüzünüzün incelmesine yol açacak. Bu egzersizlerin bir de yoga türü var. Birçok insanın bilmediği bir yoga türü; yüz yogası. Yüz yogası hem yüzünüzün kilo vermesini hem de genç kalmasını sağlar. Yapımı çok kolay olan bu yogayı günde 10 dakika ayırarak yapabilirsiniz.

Alternatif Yüz Zayıflatma Yolu:
Başka bir yüz zayıflatma yöntemi ise ameliyat. Günümüzde birçok yöntemle yüz inceltme ameliyatları yapılmaktadır. Yanak inceltme, gıdı inceltme, burun inceltme, yüz gerdirme gibi çeşitli operasyonlara da yüz zayıflatmak için başvurulabilir.
 

UğurYılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
21 Haz 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
4
Konum
İzmir
Sağlıklı beslenmek mühim olan denildiği gibi. O kurallara uymakta işin zorluğu zaten.
 

Benzer konular