Yurtdışında Gezilmesi Gereken Yerler

'Yurtdışı Seyahati' forumunda Dabatay tarafından 17 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Hangi Faktörler Yurt Dışı Seyahati İçin Seçeceğimiz Ülkeyi Etkiler?
  Turizm denildiğinde, akla gelen ilk turizm çeşidi deniz, kum, güneş diyerek adlandırdığımız kitle turizmi diğer bir adıyla geleneksel turizmdir. Kitle turizminin tatil yapmak isteyen insanların etrafına duvar örmesi sonucu 1990'lı yılların ortalarında alternatif turizm çeşitleri ortaya çıkmıştır.

  yurtdisi-gezisi-tatil.jpg

  Teknolojinin ilerlemesiyle, insanların ağızdan ağıza gerçekleştirdikleri iletişim yerini çevrim içi seyahat bilgi kanallarına bırakmıştır. Önerinin veya şikayetin, teknolojinin gelişmesi sonucu bu denli hızlı yayılması, tüketicilerin yurt dışında gezmek için gitmek istedikleri yerle ilgili düşüncelerini oldukça etkilemektedir.

  Alternatif turizmin ortaya çıkması ve gelişmesiyle; kültür, eko, dark, sağlık, kış vb. turizm çeşitlerine yoğunlaşmışlardır. Bu yoğunlaşmalara bakıldığında turizm çeşitlerine göre yurt dışında gezilmesi gereken yerleri sıralamak mümkündür.

  Turizm Çeşitlerine Göre Yurt Dışında Gezilmesi Gereken Yerler:
  Ülkenin kültürü ve dini inancı göz önüne alındığında Venedik-İtalya, Lhasa-Çin, Marakeş-Fas, Varanasi-Hindistan gezilmesi gereken yerler arasında yer alabilir.

  Ülkenin doğal alanlarına karşı oldukça ilgili, yerel halkın refahını gözetmek amacıyla yurt dışında tatil isteniyorsa, Hırvatistan, İtalya, Litvanya, Letonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya bu amaç için uygun bir seyahat olacaktır.

  Doğal afetlerin veya savaşların yaşandığı yerler gezilmek isteniyorsa, Belçika’daki Waterloo gibi savaş meydanları, Etna gibi yanardağ püskürmesi, Atom bombasının atıldığı Hiroşima (Japonya) Auschwitz ölüm kampları (Nazi kampları) gibi işkence merkezleri tercih edilebilir.

  Son yıllarda oldukça ünlenen bir turizm çeşidi olan sağlık turizmi için yapılacak olan seyahatlarde, Hindistan, Tayland, Singapur, ABD, Malezya, Almanya tercih edilebilir.

  Kitle turizmi yerine kış turizmi için seyahat etmekte mümkündür. Son zamanlarda kış turizmi adına en çok tercih edilen yerler; St. Moritz- İsviçre, Les Deux Alpers- Fransa, Alpbach-Avusturya, Courchevel- Fransa, Killington- Amerika, Zermatt- İsviçre şeklinde sıralanabilir.
   
   
 2. merti mcfly

  merti mcfly Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Yurt dışında ekonomik tatil yapmak için rehber
   
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Yurtdışında Gezilmesi Gereken
 1. Yigithan1284
  Yanıt:
  7
  Gösterim:
  1,491

Bu Sayfayı Paylaş