YouTuber Nasıl Olunur?

Tekin Yılmaz

Forumbudur.Com
Üye
YouTuber Nedir?
Bir kişinin YouTube video sitesi için güncel yaratıcı videoları üreten bir tür kameramanı adına denilmektedir.

YouTuber Nasıl Olunur?
Öncelikle kendinize güvendiğiniz kategori altında bir kanal oluşturmanız, profesyonel kameraman ekipmanlarına sahip olmanız gerekir.

YouTuber Neden Olmak İstenir?
Günümüzde birçok kişi YouTube sitesi üzerinden paylaştığı içeriklere uygun kanallar açarak ek gelir elde etmektedir. Kanal sahibi olmak ve kısa sürede abone sayısını arttırmak görüldüğü kadar kolay bir işlem değildir. Bu yüzden YouTuber olmaya karar vermeden önce konuyu ciddi derecede değerlendirmek gerekir.

Ünlü YouTuber Nasıl Olunur?
Kısa sürede ünlenmek (fenomen) olmak için kanalınızın içerikleriniz güncel tutmanız gerekir. Günlük en az 2-3 video paylaşımında bulunmalısınız. İnsanların ihtiyaç duyduğu alanda kanal geliştirmeniz faydanıza olacaksınız.

YouTuber Olmak İçin Hangi Ekipmanlara İhtiyaç Duyulur?
Öncelikle yüksek çözünürlüğe sahip kameranız ve kaliteli bir mikrofonunuz olması gerekiyor. Diğer ekipmanları ihtiyaç durumuna göre araştırarak tercih edebilirsiniz.

YouTube Kanal İsmi Nasıl Olmalıdır?
YouTube'da kaliteli bir kanal sahibi olmak için kanalınızın adını iyi belirlemeniz gerekiyor. Mesela kendi adınızı kullanın veya kullanıcı adınızı yaratıcılığınızla oluşturun. Örnek: Kendi adım "Tekin Yılmaz" kanal adı "TYılmaz" olabilir.

YouTube'dan Gelir Nasıl Elde Edilir?
Kanalınızı açtınız, içeriklerinizi eklediniz ve insanlar tarafından beğenilip takip ediliyorsunuz. O zaman sıra kanalınızı "Google Adsense" reklam birimine kaydetmeye geldi. Google Adsense politikalarına uygun kanalınız var ise değerlendirme isteğinde bulunup reklamların videolarınızda görünmesini sağlayabilirsiniz.
Son olarak konuya ilişkin bir video paylaşımında bulunmak istiyorum. Böylelikte yukarıda okuduklarınızın yanı sıra, videoda anlatılanlar da merak ettiğiniz bu konuda size bilgi katacaktır.
Nasıl YouTuber Olunur? Videolu Cevap:

Bahar

Forumbudur.Com
Üye
YouTuber olmak kolay iş değil. Herkes YouTuber olmaya heves sarıyor ama bu iş görüldüğü gibi sadece video kaydetmekle olmuyor. Yaratıcı fikirleriniz olmalı ve kesinlikle insanların ilgisini çeken faydalı paylaşımlarda bulunmalısınız. İçerik üretme konusunda başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle bu işten uzak durun.

Sanem

Forumbudur.Com
Üye
Piyasada şuan herkes YouTuber - TikToker - Instagram fenomeni falan filan inter milan :D Ülkemizde inanın herkes bir heves uğruna saçma sapan paylaşımlar yapıp duruyor. Arkadaş çevremdeki kızlar bile Instagram üzerinden saçma makyaj videoları falan paylaşıyor. Sonuçta bu işleri yapmak için profesyonel bir ekipmana ve fazlaca bilgiye ihtiyaç var. Ama ülkemizde telefonunda kamerası olan YouTuber oldum diye ortada geziyor. 😂

Nehir

Forumbudur.Com
Üye
Piyasada şuan herkes YouTuber - TikToker - Instagram fenomeni falan filan inter milan :D Ülkemizde inanın herkes bir heves uğruna saçma sapan paylaşımlar yapıp duruyor. Arkadaş çevremdeki kızlar bile Instagram üzerinden saçma makyaj videoları falan paylaşıyor. Sonuçta bu işleri yapmak için profesyonel bir ekipmana ve fazlaca bilgiye ihtiyaç var. Ama ülkemizde telefonunda kamerası olan YouTuber oldum diye ortada geziyor. 😂
Söylediklerine tamamen katılıyorum canım. O kadar basit insanlar türemiş ki artık sosyal medya falan kullanmıyorum gibi. Bence devlet bu konuya da el atmalı ve YouTuber olmak isteyenlerden vergi alınmalı. :D Belki böylelikle caydırıcı bir yasa sonucu türeme durumu ortadan kalkar.

Doğukan Ayyıldız

Forumbudur.Com
Moderatör
YouTube eskisi kadar kazanç sağlamıyor arkadaşlar. YouTuber olup da elinizde avucunuzda olan paradan da olmayın. :) Detaylı araştırın ne demek istediğimi anlayacaksınız. ;)