Youtube'a Yüklenen İlk Video

'YouTube' forumunda Dabatay tarafından 7 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  368
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Youtube, günümüzde milyarlarca kişinin kullanmakta olduğu bir video iletişim aracıdır. Günümüzde popülerliği bu kadar çok olan bu sosyal platformun bir de geçmişi var tabi ki, diğer tüm sosyal medya platformlarının da olduğu gibi. İlk olarak Şubat 2005'de kurulan Youtube platformu ilk videosuna da devam eden yılın nisan ayında kavuşmuştur.

  youtube.jpg

  Youtube'daki İlk Video:
  Nisan 2005'de yüklenen ilk Youtube videosunun adı "Me at the zoo" olmakla beraber içeriği de bir adamın hayvanat bahçesinde geçirdiği vakti kısaca özetleyen 19 saniyelik bir videodur. Bu video yaklaşık olarak 45 Milyon izlenmiş, fakat bu videodan sonra kanalın sahibi Jawed kanala başka bir video yüklememiştir. Ayrıca Youtube serüvenini başlatan bu video günümüzde hala izlenmekte ve popülerliğini korumaktadır.  Youtube'daki Video İçerikleri:
  "Me at the zoo" videosu ile insanlar Youtube adlı platformla tanışmış ve kendi kanallarını açmaya başlamıştı. Zamanla gelişen ve bir amaç doğrultusunda ilerleyen video içerikleri bir sanal günlük olmaktan çıkıp insanların ilgisini çekmeye yönelik olan içerikler olarak evrimleşmiştir. Bu nedenle ortaya çıkan kanallar ise artık kendi izleyici kitlesine sahip birer televizyon kanalı gibi kullanılmaya başlanmıştır.

  Youtube Fenomenleri:
  Günümüzde Youtube kanallarının birer televizyon gibi kullanıldığı gerçeğinin yanı sıra video kanal sahipleri de birer ünlü olma yolunda ilerlemekte. İnternet ünlüsü dediğimiz bu insanları normal ünlülerden ayıran tek şey onların internet üzerinden tanınmış olmaları. Bu insanlar çoğunluk ile oyun videoları çeken ve bu sırada yorumları ile insanlara ne düşündüğünü aktaran videolar çekerek, yüklediklerinden birkaç saat sonra milyon izlenmeye ulaşabiliyorlar. Bu da Youtube'un ne kadar geniş bir kitleye sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Bu tür kanalların içerisinden şimdiki verilerle en çok takipçiye sahip olan Pewdiepie yer almakta.
   
   
 2. kaan altay

  kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Paylaşım çok güzel, emeğin için teşekkürler. YouTube aldı başını gidiyor.
   
   

Bu Sayfayı Paylaş