WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme

Aykut Demir

Forumbudur.Com
Üye
WordPress alt yapılı sitelerde 404 sayfa yönlendirme işlemini yapmak aslında düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Fakat günümüzde yeteri kadar kod bilgisine sahip olmayan arkadaşlar forum sitelerinde bu tarz sorular sormaktan kendilerini alı koyamıyorlar. Bende bu duruma sessiz kalmak istemedim ve WordPress sitelerinde 404 yönlendirmesini nasıl yapacakları konusunda bildiklerimi paylaşmak istedim.

Paylaştığım bu konuda birazdan sizlerle WordPress sitenizde 404 yönlendirmesini yapacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Aslında 404 error not found hatası için küçük bir kodla yönlendirme yapılabilir. Yalnız bunun için dosya düzenleyiciyi kullanmak ve kodları doğru yere eklemek gerekir. Bunun için başta da söylediğim gibi kod bilgisine sahip olmak gerekiyor. Ama kod eklemeden tek bir eklenti sayesinde 404 error not found hatasını ortadan kaldırabilir ve istediğiniz sayfaya yönlendirme yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazı devamına eklemiş olduğum eklentiyi kurmanız.

All 404 Redirect to Homepage Eklentisi

All 404 Redirect to Homepage eklentisini kullanarak 404 sayfaları anasayfanıza yönlendirebilirsiniz. Eklentinin kullanımı oldukça kolaydır.

Eklentiyi WordPress sitenize kurun ve daha sonra Admin paneli > Ayarlar > All 404 Redirect to Homepage yolunu takip ederek, eklentinin yönetim paneline ulaşarak ayarları aşağıda anlattığım gibi yapın.

404 Redirection Status: Enable hale getirip,
Redirect all 404 pages to: kısmına da 404 sayfaları anasayfa yönlendirme için site adresinizi yazınız.

Yapacağınız bu işlemler sonrası 404 sayfalarının anasayfanıza yönlendirildiğini göreceksiniz. :)

Teşekkür yorumunu eksik görmemeniz dileğiyle, hoşça ve dostça kalın.