WhatsApp Son Görülmesi Kapalı Olanları Görme, Bilinmeyen WhatsApp Tüyoları

TeknoCan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
4 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
48
Konum
İstanbul
WhatsApp, dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri son görülme (last seen) özelliğidir. Bu özellik açık olduğu sürece herkes bizim WhatsApp’a ne zaman girdiğimizi ve yazdıkları mesajı okuyup okumadığımızı görebilir. “Bunu bilmeyen mi var canım? Peki son görülmesi kapalı olanınkini nasıl göreceğiz? Sen ondan haber ver.” Dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu yazımda tam da bundan bahsedeceğim.

Diyelim ki birisi son görülmesini kapatmış ve siz onun Whatsapp’a ne zaman girdiğini görmek istiyorsunuz. Bir şey yazdınız ve okudu mu okumadı mı emin olamıyorsunuz. Peki, bu soru işaretinden nasıl kurtulacaksınız? Bunun bir yöntemi var mı? Evet tabii ki var. Son görülmesi kapalı olsa bile karşınızdaki kişinin ne zaman girdiğini görebilirsiniz.

Bunun için Wossip adlı bir uygulamaya ihtiyacınız var. Uygulamayı Play Store'da bulup indirdikten sonra, son görülmesini takip etmek istediğiniz kişiyi rehberinizden seçip ilk 1 gün boyunca sön görülme bilgisine bakabilirsiniz. Ancak ne yazık ki 1 günden sonra kullanmaya devam edebilmeniz için ödeme yapmanız gerekiyor. Üstelik bu uygulama kısa kesinlikle iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarda çalışmıyor. İPhone kullanıcıları için henüz bu şekilde hizmet veren bir uygulama geliştirilmemiştir. İlerleyen zamanlarda bu konuda ne gibi yenilikler bizi bekliyor olacak bekleyip göreceğiz.

Yukarıda anlattığım yöntemler doğrultusunda istediğiniz kişinin uygulamaya giriş çıkışlarını anlık takip edebilirsiniz. Konu hakkında sormak veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir şey olur ise lütfen yorum alanından tarafıma takıldığınız noktaları sorabilirsiniz.
 

Benzer konular