Web Tasarımı Nedir?

'Web Tasarım' forumunda Dabatay tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Kurumların kurumsal kimliklerinin anlatılarak tanıtım işlerinin gerçekleşmesi amacıyla, web sitesi tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ağ ortamında yayınlanan özel tasarımlara web tasarımı denmektedir. Tasarımın gerçekleştirilmesinin ardından kullanıcılar internet üzerinden web sitesine ulaşabilmektedirler.

  Sanal dünya ve internetin etkisini küçümsemeyen firmalar, web tasarım ve tanıtım işini ciddiye almaktadırlar. Web tasarımı firmalar için olumlu imaj oluştururken, coğrafi uzaklığı aradan kaldırmaktadır.

  web-tasarimi.jpg

  Web Tasarım Unsurları Nelerdir?
  Tüm tasarım dallarında olduğu gibi web tasarımı da belli kurallar ve ana hatlar çerçevesinde yapılmaktadır.

  Düzen
  Metinler ve grafikler belli bir düzene göre oluşturulmaktadır. Web sitelerinde temel amaç kullanıcıların bilgiye hızlı ve kolay ulaşımıdır. Bu da tasarım bütünlüğünün düzen içinde olmasıyla mümkün olabilmektedir.

  Renk
  Renk seçimi amaca ve müşteri isteklerine ve markaya göre şekillenmektedir. Uyumlu renkler kullanılarak kişinin veya kuruluşun kolay ifade edilmesi sağlanırken diğer kurumlardan farklılığı da sağlanmaktadır.

  Grafik
  Grafikler fotoğraf, simge, logo şeklinde kullanılmaktadır. Web sayfasının içeriği ile uyumlu, sayfa açış hızını etkilemeyecek boyutta olması önem arz etmektedir.

  Font
  Web sitesinin tasarım kalitesi farklı fontlar kullanılarak artırılabilir. Fontların okunaklı bir şekilde görüntülenebilmesi faydalı olmaktadır.

  İçerik
  Kullanılan metnin konuyla ilgili olması, bunun görsellerle desteklenmesi içeriğin bütünlüğü açısından önemlidir.

  Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak:

  - Kullanıcı dostu ara yüzler belli kurallar çerçevesinde oluşturulmaktadır.

  - Navigasyon: Menü sekmesinde bulunan araçlar ve diğer metin ve görseller siteye girenlerin sitelerde nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulmaktadır.

  - Multimedya: Video ve sesler daha kolay anlaşılmayı sağlamaktadır. Bu durum sayfada normalden daha fazla vakit geçirmeyi teşvik etmektedir.

  - Uyumluluk: Tüm tarayıcı ve işletim sistemlerinde çalışabilecek bir web sayfası oluşturulmaktadır.

  - Teknoloji: Teknolojideki ilerlemeler takip edilerek yenilik katılmaktadır.

  - İnteraktif: Kullanıcı yorumları eklenerek ziyaretçilerin sürekli etkileşimde olması sağlanmaktadır.
   
  Dilek ve Qarizma bunu beğendi.
   
 2. Segoda

  Segoda Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan kurumsal web sitesi firma için önem teşkil etmektedir. 2012 yılı yasası ile artık LTD. şirketlerine zorunlu kılınan web sitesi firmların isteklerini karşılıyor olması etkilidir. Bu konuda ekibi olarak, değerli müşterilerimizin isteklerine göre web tasarımı ortaya çıkarıyor ve bütçeye uygun anlayımışımızile de üstün hizmet sunuyoruz. Sizde bizimle hemen iletişime geçebilir ve kafanızda ki web projenizi bizimle paylaşarak, web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kurumsal web sitesi için bize ulaşabilirsiniz.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş