Web Tasarım Eğitimi Nerede Veriliyor?

'Web Tasarım' forumunda Dabatay tarafından 23 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    93
    İnternetin hayatımızı sürekli daha fazla sardığı bu dönemde, internet ve yazılım teknolojileri üzerine kariyer yapmak ve bir yatırım olarak eğitim araçlarını kullanmak, her geçen gün büyüyen bir önem arz etmeye başladı. Hemen herkesin evinde bulunan bilgisayarlar ve hepimizin elindeki telefonlar, internet ağını kullanarak, bizi dünyaya bağlarken, bu alanda çalışmak ve bu alanlara yönelik alınan eğitimler, özellikle gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Web Tasarım Nedir?
    Web tasarım, aslında basitçe, internet siteleri yapmaktır. Bilgisayarda veya telefonda ziyaret ettiğimiz tüm siteler, tasarımcılar tarafından hazırlanır. Bu tasarım alanı, metinlerin eklenmesini, düzenlenmesini, yeni stiller ile etkileyici hale getirilmesini, videolar, grafiklerle renklendirilmesini ve metinlerin de ötesinde, bir sitede gördüğünüz her türlü bilginin eklenmesini içeriyor. Web tasarım ile yazılım ise aslında birbirinden farklı iki alan. Web tasarım için alınmak istenen eğitim, HTML5, CSS, Javascript, PHP ve JQuery gibi içerik programlama araçları ile MySQL gibi daha çok yapısal araçların öğrenilmesini ve bunların beraber kullanılmalarını gerektiriyor.

Web Tasarımı Eğitimi Nereden Alınır?
    Bu eğitimleri almanın çok farklı kanalları ve yolları bulunuyor. Öncelikle, birçok üniversitede, bilgisayar ve yazılım mühendisliği gibi, kullandığımız bilgisayar ve telefon programlarından, çok üst düzey dizaynlara, hatta yapay zeka üretimine varana kadar, çok geniş alanlarda kullanılan dillerin öğretildiği bölümler bulunuyor. Bununla beraber, web siteler yaparak kariyer kurmak isteyen insanlar, web tasarım bölümlerinde eğitim alabiliyorlar. Üniversiteye gitmeden bu eğitimleri almak isteyenler, ücretli ve ücretsiz çok sayıda kurs bulabilirler.

Birçok şehirde, hem belediyelerin ücretsiz verdiği, hem de çeşitli kuruluşların ücretli verdiği eğitimlere kayıt yaptırılabilir. Bunun dışında, internet üzerinden de eğitim alma imkanı var. Her çeşitte, neredeyse her dilde, her yazılım aracı için, ücretli veya ücretsiz eğitim veren siteler bulabilirsiniz. Bunların en iyi örneklerinden birisi, Microsoft firmasının birçok ülkede ve dilde desteklediği yazılım ve web tasarım eğitimleridir.

Aslıhan ve Alperen bunu beğendi.

2. burak59

burak59 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üstad alakalı başlık olması sebebi ile size sormak istedim işsizim ve iş bulma garantili bir eğitime rastladım sizce web tasarım programlama öğrenerek iş bulabilir miyim? Şöyle birşeye rastladım sizce doğru mudur? Burslu filan diyor
    https://smartpro.com.tr/

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş