Vodafone Numara Gizleme

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Vodafone'da numaranızı gizleyerek istediğiniz GSM operatörünü aramanız mümkündür. Numaranızı gizlemek için yazının devamında paylaşacağım yöntemi uygulamaya koyulun.

vodafone.png

Vodafone'da Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Evet, diğer operatör servislerinde de olduğu gibi aramak istediğiniz numaranın başına #31# kodunu girmeniz gerekmektedir.
Örnek vermek gerekirse: #31#0544 300 00 00
Yukarıdaki gibi arama yaptığınızda karşı taraf numaranızı göremez. Ancak bazı kişiler gelecek gizli numaralara hatlarını kapatabiliyorlar. Bu şekilde bir yönteme başvuranları gizliden aramanız mümkün değildir.

Gizli numaralı çağrıları almamak için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden işlem yapmanız gerekiyor.

Kübra Sarıkaya

Forumbudur.Com
Üye
Uzun süredir Vodafone hattımdan numaranın nasıl gizleneceğini öğrenmeye çalışırken bu konu ile karşılaştım ve araştırmasını yaptığım bilgileri bu sayfada buldum. Öncelikle @Serkan bey, böylesine faydalı bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yalnız bu gizliden arayan numaraların kime ait olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Çünkü beni rutin olarak haftada 2 - 3 defa gizliden biri arıyor sesimi dinleyip kapatıyor.

Vodafone müşteri hizmetlerini aradım bana bu konuda yardımcı olmayacaklarını söylediler. Bunun içinde bir yöntem varsa lütfen paylaşın.