Türkiye'nin Tam Ortasındaki Şehir Hangisidir?

'Coğrafya' forumunda Betül tarafından 20 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

?

Türkiye'nin Tam Ortasındaki Şehir Hangisidir?

1. Kırklareli

1 oy
    10.0%
  2. Yozgat

10 oy
    100.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. Betül

Betül Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Geçen yıl hatırlıyorsanız, Türkiye'nin koordinatları kullanılarak bir hesaplama yapıldı ve Türkiye'nin tam ortasının Yozgat iline bağlı Boğazlıyan ilçesi Yoğunhisar köyü olduğu tespit edilmiştir. Yaptığım kısa bir araştırma sonrası bu bilgilere ulaşabildim. Fakat bir çok kişinin açıklamasına göre Türkiye'nin ortasındaki ilimiz Kırklareli olarak da biliniyor.

Peki, sizce "Türkiye’nin orta noktası neresi?" bu sorunun cevabını ister yorum olarak bırakın, isterseniz de ankete katılarak doğru seçimde bulunun.

Bakalım sizlerden gelecek cevaplar, Türkiye'nin tam ortasının neresi olduğunu ortaya çıkaracak mı? Bekleyip göreceğiz. :)

2. Tekin Yılmaz

Tekin Yılmaz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesi'nin Yoğunhisar Köyü Türkiye’nin tam orta noktasıdır. Yaptığım araştırmalar sonucu bu bilgiye sahibim. Anket seçimim Yozgat ilimizden yana olmuştur. :D

3. Turgut

Turgut Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşın söylediklerine harfiyen katılıyorum. Bence de Türkiye'nin tam ortasında Yozgat ilimiz bulunmaktadır. Daha önceden üniversite hocama sormuş olduğum sorudur ve kendisi bana Yozgat ilinin olduğunu söylemişti. Aslen Hataylı olduğum için tam ortasının Hatay olduğunu söylemek geliyor içimden. :D

4. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bence hepiniz yanılıyorsunuz. :D Türkiye'nin tam orta göbeği İzmir'dir. :p O değil de araştırmalara göre Google Maps dünyanın merkezini Çorum olarak göstermiştir. :haha: Bu açıklamayı duyduktan sonra Google haritasına bakış açık baya bir değişti. :D

5. Aleyna

Aleyna Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hiç üşenmeden gittim detaylıca bir araştırma yaptım ve sonucun Yozgat olduğunu öğrendim. Tüm kaynaklar Türkiye'nin ortasının Yozgat olduğunu gösteriyor. Keşke benim memleket olaydı. :D

6. Yozgatlee

Yozgatlee Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş