Türkiye'nin Tam Ortası Neresi?

Casper

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bu konuya inanılmaz derecede kafa yormaya başladım. :D Türkiye'nin tam ortasında hangi ilimizin olduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Daha önce birçok kaynak araştırmasında bulundum, fakat araştırmasını yaptığım bu konu hakkında kesin bilgiye ulaşamadım.

Daha önceden bu konuyu ben gibi araştırıp sonuca varanlar, lütfen yorum olarak cevaplamada bulunsunlar. Eminim bu sorunun net cevabını bir tek ben merak etmiyorumdur. o_O

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla, iyi forumlar.

Tekin Yılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Türkiye'nin tam ortası, Yozgat iline bağlı Boğazlıyan ilçesi Yoğunhisar köyü'dür. Bundan bir kaç yıl önce Türkiye'nin koordinatları kullanılarak bu sonuca varılmıştır. Yıllardır deli divane bu sorunun cevabını arayan biri olarak kesinlikle yaşadığımız ülkenin tam ortası Yozgat ilimizdir. Umarım bu konuda yanılmıyorumdur. Çünkü internette ve bir çok farklı kaynakta ülkenin ortası Yozgat olduğunu okumuştum.

Bu arada @Recep Salman arkadaşımız da yorumunda Yozgat ilini söylemiş. Bakalım bizden sonraki yorumlar hangi şehirleri gösterecek. :rolleyes:

Şirine

Forumbudur.Com
Üye
Bence hiç kavga etmenize ya da tartışma konusu yaratmanıza gerek yok! Çünkü yapılan açıklamalara göre Türkiye'nin tam ortası Yozgat'dır.

Bilal Tekdemir

Forumbudur.Com
Üye
Türkiye'nin tam ortası araştırmalara göre Yozgat ilimizdir. Birçok kişi Sivas olduğu yönünde iddiada bulunmaktadır ama gerçekler haritada görüldüğü gibidir. :) Bence arkadaşlar kabul edil Yozgat ülkemizin tam ortasıdır. :D