Türkiye'nin Tam Ortası Neresi?

'Coğrafya' forumunda Casper tarafından 20 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Casper

Casper Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bu konuya inanılmaz derecede kafa yormaya başladım. :D Türkiye'nin tam ortasında hangi ilimizin olduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Daha önce birçok kaynak araştırmasında bulundum, fakat araştırmasını yaptığım bu konu hakkında kesin bilgiye ulaşamadım.

Daha önceden bu konuyu ben gibi araştırıp sonuca varanlar, lütfen yorum olarak cevaplamada bulunsunlar. Eminim bu sorunun net cevabını bir tek ben merak etmiyorumdur. o_O

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla, iyi forumlar.

2. Recep Salman

Recep Salman Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bende siz gibi son haftalarda Türkiye'nin tam ortasında bulunan şehiri bulmaya çalışıyorum. Yalnız yaptığım araştırmalar sonucu ülkemizin ortasında bulunan şehirin Yozgat olduğunu öğrendim. Bazıları bu algıyı değiştirmek için yalan yanlış yorumlarda bulunmuş. Fakat söylediğim gibi Türkiye'mizin tam ortasındaki il Yozgat'dır.

Bakalım benden sonra gelecek cevaplar nereyi gösterecek.

3. Tekin Yılmaz

Tekin Yılmaz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Türkiye'nin tam ortası, Yozgat iline bağlı Boğazlıyan ilçesi Yoğunhisar köyü'dür. Bundan bir kaç yıl önce Türkiye'nin koordinatları kullanılarak bu sonuca varılmıştır. Yıllardır deli divane bu sorunun cevabını arayan biri olarak kesinlikle yaşadığımız ülkenin tam ortası Yozgat ilimizdir. Umarım bu konuda yanılmıyorumdur. Çünkü internette ve bir çok farklı kaynakta ülkenin ortası Yozgat olduğunu okumuştum.

Bu arada @Recep Salman arkadaşımız da yorumunda Yozgat ilini söylemiş. Bakalım bizden sonraki yorumlar hangi şehirleri gösterecek. :rolleyes:

4. Şirine

Şirine Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Bence hiç kavga etmenize ya da tartışma konusu yaratmanıza gerek yok! Çünkü yapılan açıklamalara göre Türkiye'nin tam ortası Yozgat'dır.

RamazaN bunu beğendi.

5. Cemil Çakmak

Cemil Çakmak Forumbudur.Com Ziyaretçi

@Şirine hanımın söylediği gibi de tartışmasız Türkiye’mizin tam orta kesminde Yozgat ilimiz yer alıyor. Araştırmaların göstermiş olduğu sonuç budur.

6. gulayzalı

gulayzalı Forumbudur.Com Ziyaretçi

Doğru, Yozgat ve Yozgat iline bağlı Sarıkaya köyü Türkiye'nin tam ortasıdır. Yapılan araştırmaların sonucu bu noktayı göstermektedir.

7. yusufbaba

yusufbaba Forumbudur.Com Ziyaretçi

Sarıkaya falan değil arkadaşlar, eminim şuan tam ortasında oturuyorum 2018 olduğumuz için köyün ismi değişti yani Yenifakılı oluyor bilginiz olsun arkadaşlarım.

8. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

9. Yusufcan

Yusufcan Forumbudur.Com Ziyaretçi

TURKİYE'nin tam ortasi Yozgat ilinina Sarıkaya ilçesidir ve bundan birkaç yıl önce bu ilcede bu konuyla ilgili şenlik yapılmıştır.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş