Türk Kozmetik Devi (Tekin Acar Cosmetics) Satıldı!

'Kozmetik Markaları' forumunda Damla Şiriner tarafından 18 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    TÜRKİYE'nin en gözde kozmetik firması Tekin Acar Kozmetik Mağazacılık Ticaret. A.Ş. tamamen satıldı. Satın alan firma ise Fransız Sephora Kozmetik A.Ş. Tekin Acar'ın Türkiye genelindeki tüm mağazasının satın alma işlemini tamamlamış.

Bende haberi okur okumaz sizinle paylaşmak istedim. Yani bu demek oluyor ki en kısa sürede tüm AVM ortamlarında Sephora mağazalarını göreceğiz.

Ülkemizdeki bir çok yerli firma son zamanlarda yabancılara satılmaya başladı. Bakalım sonumuz bu gidişte nereye varacak...

Ben gerçek anlamda Tekin Acar markasının satıldığına üzüldüm diyebilirim. Sonuçta başarılı yerli kozmetik markamızdı. Türkiye'de olmak üzere Avrupa ülkelerinde de bizi temsil ediyordu.

Başka ne söyleyeyim ki, hayırlısı olsun!

2. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Tekin Acar'ın kapanmasına bende çok üzüldüm. Fakat ülkemizde özel sektörde çalışan kişiler çalıştıkları markalara sahip çıkmadıkları için yerli markaların batması kaçınılmaz oluyor.

Eğer ülkemizde iş veren işine sahip çıkmayanlara iş vermeye devam ederse daha bir çok markanın satıldığı haberini duymaya devam ederiz.

Tekin Acar Cosmetics markasının yerini Sephora tutmaz düşüncesindeyim. Bakırköy Capacity AVM'de var, daha önceden alışveriş yaptım ve istediğim bir çok ürün ne yazık ki orada yoktu. Umarım yeni açılacak mağazalarda bizlerin işini görecek marka satışları yapılır.

3. Casper

Casper Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    İthal parfümleri geliş fiyatının iki katı satarsa böyle de markayı satmak zorunda kalır. Ben hiç bir zaman Tekin Acar mağazalarında şöyle insanı tatmin edecek bir kampanyayla karşılaşmadım. Parfümlerin en düşük fiyatları bile 250 TL'den aşağı değil!

Keşke şöyle parfüm fiyatlarını uyguna verseydi o zaman markaya hiç bir şey olmazdı. Sephora yurtdışında bulunan tüm mağazalarında aylık olarak parfüm fiyatlarını %50 düşürmektedir. Böyle kampanya olunca da insanlar parfüm almak için sıraya giriyor. İnanmıyorsanız yurt dışında yaşayan yakın dostlarınıza sorun. :)

Umarım Sephora piyasaya güzel fiyatlarla giriş yapar da biz de tüketici olarak faydalanırız.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş