Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

'iPhone' forumunda Dabatay tarafından 15 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    92
    Bilindiği üzere Touch ID özelliği iPhone 5s/6/7 ya da daha yeni modellerde kullanılma sunulmuştur. Aygıt kilidini açmayı kolaylaştıran bu özellik sayesinde kullanıcılar ekran kilitlerini daha kolay açmaktadır. Ama bazı durumlardan dolayı Touch ID'ler işlev görmemektedir.

Eğer herhangi bir Apple cihazınızda Touch ID işlev görmüyor ise yazı devamında paylaşacağım adımları takip ederek bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Touch ID'niz çalışmıyorsa yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir;

Touch ID’yi yeniden kalibre edelim

Bu işlemi yaparak yaşadığınız sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

1.Adım: iPhone cihanızın Ayarlar > Touch ID ve Parola bölümüne gelin. Ekranda sizden istenilecek olan telefon şifrenizi girerek bölüme giriş yapın.

2.Adım: Sorun yaşamış olduğunuz parmak izini seçin ve “Parmak İzini Sil” seçeneğine dokunun.

3.Adım: Cihaza yeniden parmak izi taratmak için “Parmak İzi Ekle…” bölümüne dokunun.

4.Adım: Karşınıza gelecek olan ekranda sizden çeşitli şekillerde parmak izinizi taratmanız istenilecek. Bu noktada kısa bir titreşim hissedinceye kadar parmağınızı kaldırmayın. Yoksa parmak taratma işleminiz yarıda kalır.

5.Adım: Parmağınızı çeşitli şekilde taratmak için sürekli parmağınızın konumunu değiştirin.

İlk işlem tamamlandıktan sonra “Sürdür” diyerek devam edeceksiniz. Daha sonra parmak izi eklediğiniz cihazın ekran kilidini kapatın ve parmak izinizin geçerliliğini kontrol edin.

Touch ID hala çalışmadı mı?

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra, hala Touch ID'niz çalışmıyorsa kullanıcı hatasının dışında bir sorun yaşanıyor demektir. Parmak izi eklerken parmaklarınızın yağlı ve terli olmamasına özen gösterin. Bu durum karşısında mikrofiber bez kullanarak dokunmatik kimlik sensörünü temizlemeyi unutmayın.

Tüm bunları denedikten sonra hala Touch ID çalışmıyorsa o zaman cihanızı restore ederek şansınızı tekrar deneyiniz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş