Sürtünme Sonrası Ella Kullanımı

'Doğum Kontrolü' forumunda GizliKullanıcı tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. GizliKullanıcı

GizliKullanıcı Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Benim bilgi sahibi arkadaşlara bir sorum olacak. Uzun süredir beraber olduğum kız arkadaşım bakire ve ilişkiye tam anlamıyla girmeden sürtünme yöntemini kullanarak ilişki yaşadık. Olay esnasında kız arkadaşım penisimi rahim ağzına sürttü ve bu durumu araştırmaya koyulunca zevk suyunun teması halinde hamile olma riskinin olacağını öğrendim. Bu durumdan etkilendiğim için maksimum ilişkiden 2 gün sonra Ella hapını kullandı. Kız arkadaşımızın hamile kalma ihtimali var mıdır?

Diğer sorum;
    Kız arkadaşım Ella hapını Perşembe akşamı kullandı. Kendisiyle görüştüğümüzde şiddetli karın ağrısı ve mide bulantısı yaşadığını söyledi. Herhangi bir kanama yok bu durumdan korkmalı mıyız?

2. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba,

Sürtünme yöntemi sonrası herhangi bir hamilelik durumu yaşanmayacağını bilmenizi isterim. Zevk suyu rahim ağzından içeri geçmez, sperm olsa hücreler hareketli olduğu için rahim içine geçer diyeceğim ama zevk suyundan hiç bir sıkıntı yaşanmaz. Üstüne üstlük kız arkadaşınızın Ella hapını kullandığını söylüyorsunuz. Zaten Ella etkili bir koruma sağlayacağı için herhangi bir korku psikolojisine kapılmanıza gerek yoktur. Geçmiş olsun.

İyi forumlar dilerim.

3. GizliKullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fakat birçok yazı okudum zevk sıvısıyla da hamileliğin söz konusu olduğuna dair... Sonuç olarak zevk sıvısı ve sperm aynı yerde bulunuyor... Şuana kadar herhangi bir kanama olmadı? Ayrıca kullanılan hapın yan etkileri tahminen ne kadar sürüyor ve adet düzenini bozuyor mu? Örneğin; kız arkadaşım 21 Aralık tarihinde regl olacaktı aynı tarihte olur mu yoksa Ocak 21'imi beklemek gerekiyor?

4. Mithat Cankara

Mithat Cankara Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeş Allah aşkına biraz araştırmacı olun. Kim zevk suyuyla hamile kalınır diyorsa ben o kişinin aklına şaşarım. Korkmanı gerektirecek bir durum içinde değilsin. Tek yapman gereken kız arkadaşın hapın yan etkilerini ağır yaşayabilir. Eğer bünyesi zayıfsa aşırı halsizlik ve mide bulanması problemlerini yaşayabilir. Bende geçen yıl kız arkadaşımla yaşadığım ilişki sonrası bu hapı kullandırmıştım ve ağır şekilde bulantı yaşıyordu. Üstüne üstlük bu hap adeti geciktirir. Mesela 15'inde adet olacak bir bayan 25'inde adet görebilir. Bunları nereden biliyorsun, diye soracak olursan zamanında senin gibi korkularıma cevap ararken bilgi sahibi olmuştum. ;)

Damla Şiriner bunu beğendi.

5. Damla Şiriner

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    21 Aralık tarihinde adet görmeyebilir bu süre 5-10 gün geç olacağı için Aralık sonunda veya Ocak başında adet görme durumu yaşanır. Fakat kız arkadaşınızın bünyesine göre hap ne gibi yan etkiler gösterecek bekleyip göreceksiniz. Yalnız hapın yan etkileri genelde aşırı kanama söz konusudur. Bu yüzden meydana gelecek kanama adet kanaması olmayabilir.

6. GizliKullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki adet düzensizliği sonsuza kadar yaşanır mı, yoksa birkaç ay sonra tekrar düzene girer mi?

7. Damla Şiriner

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Adet düzensizliğini ilk 1-2 ay yaşayacaktır. Daha sonraki döngüler yavaştan normale döner. Fakat bundan sonra yaşanacak adeti ağrılı sancılı geçirebilir.

8. GizliKullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlacın yan etkilerinden biri 2-3 gün içerisinde kanama olması... Fakat herhangi bir şekilde kanama olmadı bu bir sorun mu?

9. Damla Şiriner

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır, bir sorun teşkil etmez. Sonuçta hap her kadında yan etkileri farklı gösterebiliyor. Forumda bu konu hakkında @Zuhal Şener adlı kullanıcının açtığı konular mevcuttur. Forum üzerinde küçük bir araştırma yaparak Ella hapı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

10. Lütfenyardım

Lütfenyardım Forumbudur.Com Ziyaretçi

Acilen yardım edin lütfen bilen yardım etsin yalvarırım. Biz sevgilimle sürtünme yolu ile birlikte olduk benim şeyimin ucundan sarımsı bir akıntı çiş rengine benzeyen çiş diye düşünüyoruz ama zevk suyu var sayıyoruz onu oraya sürttüm ve sevgilim bakire ve bu olay sevgilimin son yumurtlama gününde meydana geldi (orta düzeyde). Ve bu olay olduktan sonra ikimizde boşalıp ayrı ayrı sildik peçetelere. O gece sürtünme yolu, zevk suyu hamile kalınır diyen bir sürü yalan yanlış şeyler okuduk size güvenip yazıyorum. 23 saat içinde Ella hapı kullandı kendisini şuan göğüs daralması ve çişe çıkıyor günde 3 - 4 kere bu normal bir şey mi? En önemlisi hamile kalmış mıdır? Lütfen içimize su serpin yalvarırım.

11. Damla Şiriner

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Ella hapının yan etkileridir. Yaşanan bu tarz durumlar normal karşılanabilir. Eğer içiniz rahat değil ise evde test yapmasını söyleyin. Kesin sonuç içinde kan tahlili yaptırmakta fayda vardır. Geçmiş olsun.

12. Aaaa

Aaaa Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merak etme sürtünme yoluyla hamile kalmaz kimse zevk suyunun içinde eser miktarda sperm var onun içinde içeride olman gerek zaten dolayısıyla sürtünme yoluyla olmaz o iş.

13. LanedOlsunMoruk

LanedOlsunMoruk Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Rahim ağzına herhangi bir temas olmadığını düşünüyoruz. Boşalma durumu da olmadı. Sadece zevk suyu bulaştıysa diye korkuyoruz. Araştırdığımda hamile kalanlar olduğu yazdığı için 19 saat sonra Ella hapı kullandık. Ancak şuan çocuk olur mu olmaz mı korkumuz var. Yaşımız daha genç. Psikolojik olarak çok kötü durumdayız. Yorumlarınızı bekliyorum.

14. Melek A.

Melek A. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeşim anladığım kadarıyla yaş itibariyle stres yapmış durumdasınız. Ama sürtünme ve zevk suyuyla hamile kalınmaz. Spermler vajina içine geçmediği sürece bir sıkıntı olmaz. Zaten ekstradan önlem almak için Ella kullanmşsınız. Olası gebeliği bile engelleyeceği gibi adet gecikmesi yapacak bir ilaçtır. Yani korkmanızı gerektirecek bir problem yok. Bu süreçten sonraki ilişkilerinizi korunarak yaşamaya özen gösterin. :)

15. LanedOlsunMoruk

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlişkinin üzerinden 4 gün geçti, hap içeli ise 3 gün oldu. Kanama vs yokmuş kız arkadaşım da sadece bulantı varmış midesinde ve aynı zamanda ishal. Sizce hap etki etmedi mi ?

16. Berna D.

Berna D. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Hap yarım saat için de kana karışır ve etkisini göstermeye başlar. İshal durumu, karın ağrısı, kanama ve geç adet görme gibi durumlar hapın yan etkisidir. Fakat herkes de aynı yan etkileri gösterecek diye bir durum yok. Melek arkadaşımızın söylediği gibi hamilelik durumu yaşanmaz. Geçmiş olsun.

17. Emir16

Emir16 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla cinsel ilişkiye girdik bu arada kız arkadaşım bakire ve psikolojik olarak çok kötüyüz korkuyoruz hamilelik riskinden yardımcı olur musunuz?

Acil cevaplarınızı bekliyorum.

18. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba @Emir16 Bey,

Sürtünme sonrası vajina üstüne boşalma olmadıysa herhangi bir gebelik durumu söz konusu bile olamaz. Eğer boşalmayı vajina üstüne yaptıysanız, spermlerin yumurtalıklara ulaşmış olması durumunu göz önünde bulundurarak Ella hapını kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer kendinizden eminseniz kesinlikle hap yöntemine başvurmamanızı öneririm. Geçmiş olsun.

19. Emir16

Emir16 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boşalma durumu olmadı kesinlikle ama dediğim gibi genciz ve çok korkuyoruz.

20. LanedOlsunMoruk

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende aynı durumu yaşıyorum. Psikolojik olarak çok fena etkilendim. Kız arkadaşımın adet olmasını bekliyorum. Sürtünmeyle ilişki yaşadık ve maximum 2 dk sürdü. Ancak boşalma vs de olmadı. Ancak korkudan gidip hap aldık. İçti hapi. Ancak içenlerde genelde kanama görülüyormus. Bizde kanama filan olmadı. Sadece bulantı ve ishal oldu. Hap yan etkisi herkeste aynı değil dediler. Şuan sadece kız arkadaşımın adet görmesini bekliyorum. İnşallah görür. Yoksa ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş