Şu an Çok Kötüyüm, Yaşama Tutkumu Kaybetmiş Gibiyim. Ne Yapmalıyım?

'İtiraf Köşesi' forumunda Serpil A. tarafından 27 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Serpil A.

  Serpil A. Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Adım Serpil, 25 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Bugün sizlerle bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum...

  Hayata karşı sevincimi kaybetmek yetmiyor gibi üstüne üstlük birde yaşama karşı tutkumu yitirmiş gibiyim. Son zamanlarda hayatımdaki tüm olumsuzluklar üst üste gelmeye başladı. Ailemle sevdiğim adam yüzünden aram açıldı bu yetmiyor gibi üstüne sevdiğim dediğim adam iki arada bir derede kaldığını söylüyor. Benimle evlenmek yuva kurmak için çok çaba sarf etti diyebilirim. Ama ailem sevdiğimin doğulu olduğu için evliliğimize sıcak bakmadığını söylüyor. Yıl olmuş 2018 kalkıp bu devirde sevdiğime kaçmakta istemiyorum ama ailemide ikna edemiyorum. Ne yapacağım, nasıl bir yol izleyeceğim?

  Lütfen arkadaşlar bu konuda bana bir fikir verin. Düşünsenize bir tarafta 4 yıldır seviyorum dediğiniz adam diğer tarafta can parçam olan ailem var. Siz bu durumda olsanız ne yapardınız? Eğer sevdiğime ailemin rızası dışında gidersem benden evlat olarak vazgeçecekler. Ama onlardan kopmakta istemiyorum ve istiyorum ki her şey hayalimdeki gibi olsun. İşte anlattığım nedenlerden dolayı bir türlü hayalim gerçek olmayacak gibi görünüyor. :(
   
   
 2. Vildan Bekçi

  Vildan Bekçi Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Canım yaşamış olduğun durumu az çok hangi psikolojiyle yaşadığını tahmin edebiliyorum. Fakat anladığım kadarıyla ailenin kültürü yaşadığınız sevgiye izin vermiyor. Yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu aile büyüklerinden birilerinin onları karşılarına alıp anlatması gerekiyor. Sonuçta sen 4 yıldır hayatını o erkeğe vermişsin ve aranızda eminim duygusal bir bağda yakalanmıştır. Ailen bu durumları düşünmeyecek kadar hayata karşı kör olmuşlar. Bence sen hayata karşı sevincini yitirme ve sen herhangi bir yanlış içinde de değilsin. Baktın ailen onca söylenilenlere kulak asmıyor topla bohçanı kaç sevdiğin adama derim. Belki bu devirde sevgi karın doyurmuyor ama sen yetişkin birisin ve kendi kararlarını alacak yaşa gelmişsin. Kimse bu fikirlerin ve hayallerin önünde duramaz. Siz yeter ki gönülden isteyin Allah size her anlamda yardımcı olur.

  Allah sevdiğinle mutlu bir yuvaya sahip olmana yardım etsin. (Amin) Kendini üzme ve güçlü ol ki hayallerinin peşinde gidesin. Seni kocaman öpüyorum canım benim.
   
   
 3. Bircan

  Bircan Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Bacım bende severek eşime kaçtım ailem beni 1 yıl evlatlıktan sildi sonra çocuğum oldu beni tekrar sahiplendiler. Kimse evladından kolayca vazgeçemez. Sen yaptığın şeyin doğru olduğunu düşünüyorsan kimse önünde engel değil.

  Ama şunu söylemeliyim ki, eğer sevdiğin erkek gerçekten bunu hak ediyorsa onunla yuvanı kur.
   
   
 4. Canan

  Canan Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  186
  Alınan Beğeniler:
  96
  Ödül Puanları:
  28
  Böyle olumsuz düşüncelerin kurbanı olma derim. Sonuçta hayat acısıyla tatlısıyla devam ediyor. El-hakimdir Allah neyi yaşatıyorlarsa yaşatmadan kimse ölmeyecek. Sevenleri ayırmak kadar günah bir şey var mıdır? Ama bazı kültürler sevgileri hiçe sayarak gençleri harcıyorlar.
   
   
 5. yamyamix

  yamyamix Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Doğulu olunca ne oluyor ki doğulular canavar mı? İnsan her yerde her kültürde insandır. Eğer sevdiğin adamı gerçekten tanıyorsan insanlığına kefil olabiliyorsan isterse Kenyalı olsun. Kalbinin sesini dinle...
   
   
 6. Beyzaanur

  Beyzaanur Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  71
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  eğer o erkek sana sahip çıkıyorsa sana layık ise topla herşeyini ve git cahil değilsin 4 yılını vermişsin ailen de anlamadım doğulu diye ne olmuş yani zaten sen bir ömür geçireceksin 4 yılınız geçmiş bile iyi tanımışsıındır sana sahip çıkabilecek düzeyde ise git derim ailen bir sahip çıkmaz iki sahip çıkmaz ama sonunda elbet kabul edecekler sevdanın peşinden koş bırakma
   
   
 7. Merve_86

  Merve_86 Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  10
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  1
  Ailenin doğulu istememesinin nedeni evlenmeden önce prenses gibi davranırlar evlendikten ve çocuğun doğduktan sonra doğulu kültüründe kadını bol bol döverler hakir görür ve doğulu erkeklerin küfürü sopası bitmez, tabi istisnalar vardır elbet ama çevremde bir çok arkadaşımın yaşadığı bu. Ayrıca seviyorsan ailende ikna olmayacak gibiyse gerekirse evlendikten sonra herşeyide göze alıyorsan kaç gitsin
   
   
 8. AyBEROZ

  AyBEROZ Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Aileler çocukları mutsuz olsun istemez. Sen onlara belki 5 sene sonra hak vereceksin, şimdi hak verirsen belki 5 kayıp senenin önüne geçmiş olursun. Olaya birde böyle bak bence.
   
   
 9. kaan altay

  kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Allah büyüktür. Allah'ın bize sunduğu güzelliklerden faydalanmaya çalış.
   
   
 10. erentcolak

  erentcolak Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Kesin bir şekilde sevdiğin insandan eminsen, bir saniye bile düşünmeden kaç derim.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş