Solgar L-Arginine Kullananlar

Eczacı

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
6 Ocak 2017
Mesajlar
66
Tepkime puanı
10
Solgar L-Arginine Nedir?
Arginine, arjinin diye biliniyor olması daha muhtemel olan, proteinlerin yapıtaşı olarak bildiğimiz aminoasitlerden önemli bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak insan bünyesinde üretilmemekle beraber doğal yollarla temin edilmektedir. Fındığın yapısında bulunduğu bilinen bir proteindir.

Solgar-L-Arginine-Kullananlar.jpg


Solgar L-Arginine Ne İçin Kullanılır?
Argenine önemli bir protein yapıtaşı olduğu için vücutta birçok alanda kullanılması mümkündür. İnsan vücudu hemen her faaliyetinde proteinleri kullanmaktadır. Dolayısıyla Solgar L-Argenine 500 mg ve 1000 mg kullanımı hastalıkların kolay iyileşmesini sağlamaktan cinsel performansı arttırmaya, kas gelişimini desteklemekten doku yenilenmesine fayda amacıyla kullanıma uygundur.

Solgar L-Argenine Kimler Kullanabilir?
Solgar L-Argenine tamamen doğal içerikli ve protein temelli bir üründür. Ancak yinede her yaş grubu için kullanımı mümkün olmayabilmektedir. Çocuklarda kullanımı tamamen doza bağlı olup doktor kontrolünde tüketilmesi gereklidir. Aynı zamanda düşük tansiyona sahip kişilerce kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Solgar L-Argenine’i Dikkatli Kullanması Gerekenler?

Hamilelik döneminde doktor tavsiyesi ile alınması ve dozuna fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir. Astım rahatsızlığı olanlara tavsiye edilmemekle birlikte her türlü solunum sorununa sahip hastalarca dikkatli kullanılması tavsiye edilir.

Solgar L-Argenine Nasıl Kullanılır?
Günlük 3-6 gram arasında bir dozaj yaş grubuna ve diğer sağlık parametrelerine bağlı olarak doktor denetimiyle tespit edilmeli doz aşımından özellikle kaçınılmalıdır.

Solgar L-Argenine Yan Etkileri:
Genel olarak yan etkilerin doz aşımı durumunda ortaya çıktığı gözlenmiştir. Bu etkilerden bazıları; mide ağrısı, şişkinlik, düşük kan basıncı ve alerji olabilmektedir.
 

Benzer konular