Siyah Diş Macunu Gerçekten Beyazlatıyor mu?

'Diş Güzelliği' forumunda Berna Gözütok tarafından 6 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. Berna Gözütok

Berna Gözütok Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar Merhaba,

Dün bir alışveriş merkezinde Gratis mağazasına uğradım. Diş bakımı reyonundan faydalanmak istedim ve kendime diş beyazlatan bir macun satın almayı düşündüm. Fakat orda çalışan bir bayan personel yanıma gelerek bitkisel siyah macunu almamı tavsiye etti.

Bende bu tavsiyesi üzerine siyah diş macununu aldım. Ama daha önceden kullanmadığım için cesaret edip satın aldığım ürünü açmadım.

Sizden ricam daha önceden bu macun hakkında tecrübelerinizi bu sayfada yorumlamanızdır. Sizden gelecek yorumlar doğrultusunda kullanmaya başlayacağım. :unsure:

2. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Bende bundan bir kaç ay önce Blackwood adlı markanın siyah macununu kullanmaya başladım. Sizde herhalde bu markadan bahsediyor olmalısınız, çünkü bende Gratis mağazasından satın almıştım.

Tecrübelerim ise şöyle;

Dişlerimi beyazlatma konusunda etkili ve diş etime faydası olduğunu söyleyebilirim. Ancak macunun yanı sıra ağız suyu almanızı da tavsiye ederim. Böylece diş beyazlatma işlemini kısa sürede gözlemleyebilirsiniz.

Bir de arada bir karbonatla birlikte diş fırçalamaya özen göstermelisin. :thumbsup:

Qarizma bunu beğendi.
  3. Ayşe Türkmen

Ayşe Türkmen Forumbudur.Com Ziyaretçi

Siyah macun sadece reklam üzerine prestij sağlamıştır. Unutmayın her diş macunu beyazlatacak diye bir şey yok!

Doğal diş yapınız buğday rengindeyse beyazlatmayı diş macunuyla yapamazsınız. Gözle görülür beyazlık için diş hekiminden öneri alabilirsiniz. Olmadı diş beyazlatma işlemi yaptırın. Fakat beyazlatma işlemi hekimlerce önerilmemektedir.

Bunların dışında diyecek pek fazla bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

Qarizma bunu beğendi.
  4. Zuhal Şener

Zuhal Şener Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ödül Puanları:
    18
    Her diş macunu beyazlatacak diye bir şey yok! Ülkemizde diş fırçalamaktan aciz olan insanları düşündükçe zaten deliriyorum. Çünkü sigara, kahve, kola ve daha bir sürü diş lekesi yapan gıdaları tüketenler gerçekten dişlerini fırçalamıyor.

Bu yüzden diş beyazlatma sorunu ülkece dert haline gelmiştir. Şayet düzenli diş fırçalayan bir toplum olabilseydik böyle diş beyazlatan macun arayışına koyulmazdı insanlar... ;)

Ama diş fırçalamak, dişlerine bakım yapmak bir çok insanın zoruna gidiyor. Bu yüzden siyah - beyaz macun değil, önemli olan şey bakımı düzenli yapmak.

5. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Ben Gratis mağazasından aldım ve hiç memnun değilim. Diş etimin aralarında siyahlık kalıyor ve ne kadar ağzıma su alıp çalkalasam da banamısın demiyor.

Siyah macun, dişleri beyazlatmak yerine diş etlerini siyahlaştırmak için üretilmiş. :)

Bence boş yere para falan veripte paranızla rezil olmayın. Açıkcası ben kullanan biri olarak memnun değilim.

6. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    65
    Ödül Puanları:
    18
    Bende günlük olarak siyah macun kullanıyorum ama akşamları bazen İpana ile fırçaladığım oluyor. Bu yüzden dişlerimi siyah mı beyaz mı beyazlatıyor bilmiyorum. :D Ama dişlerim her geçen sürede beyazlıyor. Ama piyasadaki birçok macundan daha iyi sonuçlar alacağınıza eminim.

7. Taner Özdemir

Taner Özdemir Forumbudur.Com Ziyaretçi

Haftada bir kez dişlerinizi karbonatla fırçalayın o zaman parlaklık ve beyazlık nasıl oluyormuş görürsünüz. Gidip marka satan dii macunlarına paranızı bayılmayın. Denemediğim diş macunu kalmadı, insanın diş yapısı ve rengi kimyasal işlem görmeden değişmez. Bu işlemleri göze alıyorsanız o zaman dişlerinizin sağlığıyla oynamış olursunuz.

Dediğim gibi siyah, mavi, mor, kırmızı macun falan tırı vırı siz gidin dişlerinizi doğal yöntemlerle beyazlatmaya bakın. ;)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş