Şişkinliği Önleyen Çay (Rezene Çayı)

'Kadın Sağlığı' forumunda Banu Güven tarafından 29 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Banu Güven

Banu Güven Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Aktardan satın alacağınız rezene çayı herhangi bir rahatsızlığınız olmasa bile B, C vitaminleri ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallere sahip olduğu için vücudunuzu güçlendirmek için kullanabilirsiniz. İçerdiği C vitamini de bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, yanı sıra kalsiyum sayesinde kemiklerin yapılanmasını sağlayacak mineral kaynağıdır.

Rezene çayı, laktasif etkisi sayesinde kabızlığı önleyeceği gibi şişkinlik sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Ülkemizde rahatlıkla bulabileceğiniz bu çayın kilo fiyatı çok uygundur. Hatta marketlerde "doğadan" markasının ürettiği naneli rezene çayını almanızı tavsiye ederim.

Nurten Aydın ve Canan bunu beğendi.
  2. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Ben genelde yemekten sonra aşırı şişlik problemi yaşıyorum. Annemin kullandığı bir şurup var mideme çok iyi geliyor. Ama dediğiniz bu çayı kullanmak en doğrusu olacak. Çünkü ilaç kullanmayı sevmiyorum, hele zorda kalmadıkça şurup ağzıma sürmem.

Yarın aktardan bu çayı alayım sonuçları iyi olursa size çok dua ederim. Güzel paylaşımınız için teşekkür ederim.

3. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    65
    Ödül Puanları:
    18
    @Canan, benimde bazı yemekler yüzünden şişkinlik yaşadığım oluyor. Ben soda içerek sorunu ortadan kaldırıyorum. Ancak bazen midemde yanma oluyor, özellikle poğaça falan yerken. 3 gün önce gastrolojiden randevu aldım. Endeskopiye gireceğim3 hafta sonra.

Eğer sende böyle sorun yaşarsan kesinlikle midene baktırmalısın. Şimdiden çook geçmiş olsun.

4. Semih Cantürk

Semih Cantürk Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Sağlıklı beslenmeye, en önemlisi de tükettiğiniz gıda ürünlerinin içerdiklerini gözden geçirmelisiniz. Size zararı olacak gıdalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Spor yapan kişisel düzenli beslendiği için şişlik sorunu yaşanmaktadır. Size tavsiyem düzenli beslenin üstüne bir de spora başlayın o zaman böyle alternatif yollara başvurmanıza gerek kalmaz.

Ben yıllardır sporumu, beslenmemi düzenli yaptığım için dediklerinizin hiç birini yaşamıyorum. Ama günlük olarak kesinlikle 1 soda içmenizi de tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş