Sınıfta Kaldım Çok Kötüyüm

'İtiraf Köşesi' forumunda Mustafa Tancar tarafından 27 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. Mustafa Tancar

Mustafa Tancar Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar,

Bu forum sitesinde yeniyim ve sizlerle içime dert olan bir konuyu paylaşmak istedim...

Tanımadığım insanlardan destek almak için başlıktan da anlaşılacağı üzere sınıfta kaldığımı üzülerek paylaşıyorum. Bu yıl lise 2. sınıf öğrencisiydim geçseydim lise 3 öğrencisi olacaktım. Ama hayatın yaşatmış olduğu sıkıntılardan kendimi geçen dönem derslere veremedim. Derslere çalışmadığım gibi devamsızlıklarım oldu ve sınıf öğretmenim bana hayat dersi vermek için sınıfta bıraktı. Sınıfta kalma depresyonundan bir türlü kurtulamıyorum ve kendime kötü şeyler yaşatacağım diye çok korkuyorum. Ailem sınıfı geçtiğimi biliyor ve onların üzülmesini istemiyorum. Evin tek çocuğuyum ve benden beklentileri yüksek oldukları için nasıl söyleyebilirdim ki?

Arkadaşlarımın sanki bana bakış açısı değişti gibi geliyor. Ailemin üzülmesini istemiyorum ve kendimden vazgeçmeyi bile düşünüyorum. Lütfen birileri bana ne yapacağım konusunda akıl versin. Kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki anlatmak çok zor diyebilirim. Foruma bu başlıkta konu açarken bile içimin bulantısı gözyaşı olarak akıyor. Ablalarım, ağabeylerim, kardeşlerim lütfen bana akıl verin sizden gelecek yorumlar belki beni teselli edecek. Yakınımdaki arkadaşlarıma bu durumu açıklayamıyorum mecburen sanal ortamda derdimi paylaştım.

Herkesi saygıyla selamlıyorum, şimdiden psikolojik desteğini benden esirgemeyecek arkadaşlardan Allah razı olsun.

2. Yener S.

Yener S. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeşim öncelikle bu yaşadığın olay senin hayatından önemli değil. Tamam, üzücü bir olay okul hayatına 1 yıl geriden devam edeceksin. Ama ne ailene ne de kendine kötü bir durum yaşatmaya hakkın yok. Canı verende Allah alanda Allah'dır. Kendine kötü bir şey falan yaşatma ve önümüzdeki yıl derslerine daha iyi çalış ve seni sınıfta bırakanlara büyük bir ders ver. Öyle insanlar tanıyorum ki eğitim hayatlarına 35 yaşından sonra devam edenler var. Sen daha gençliğinin bağırındasın ve hayata kaldığın yerden en güzel şekilde devam et derim. Allah yar ve yardımcın olsun.

3. Can

Can Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeşim benim sen canını sıkma.
    Lisede okurken bende sınıfta kaldım ama zaman çok çabuk geçiyor inan tekrar devam edip liseyi bitirirsin belki böylesi senin için daha iyi olur bu stresi biraz yaşaman derslerine daha çok ağırlık vermene neden olur daha iyi yerlere gelmene neden olur.
    İnan bana ilerde bu günleri güzel anılarla hatırlarsın hiç canını sıkma ailenede sınıfta kaldığını söyle korkma sana kimse bişey diyemez kimse küçük gözle bakamaz sen rahat ol.

4. Ferdi

Ferdi Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeşim saçmalamayı kes ve hayatına kaldığın yerden devam et. Dünyanın sonu değil ya senin 1 yıl geriden gelmen. Az kendine hakim ol ve önündeki yıl derslerine hırslı çalış. Bu sana ders olsun ve bundan sonraki yaşantında başarısızlığın çaresizlik olmadığını öğren. Kendine ve sevdiklerine geleceği güzel bir hayat yaşatman dileğiyle, hoşçakal.

5. Mustafa Tancar

Mustafa Tancar Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ama ben söylediklerinize kulak versem bile içimdeki bir ses beni kötüye yoruyor. Belki bu yıl okulu falan bırakabilirim. Babam sınıfta kaldığım için beni daha da okutmaz. Henüz küçük yaşta bu durumu yaşamak çok zoruma gitti abilerim, yoksa sizin gibi olgun düşünebilsem belki böyle şeylere beyin yormayacağım. Sizlerden Allah razı olsun.

6. Cihannn

Cihannn Forumbudur.Com Ziyaretçi

Senin gibi ergenlerin acilen doktor tedavisine başlaması gerekiyor. Sınıfta kaldın diye intihar etmek nedir arkadaş sizi anlamıyorum. Bende 1 yıl lisede kalmıştım ve şuan makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Sen biraz kendini dinle ve derslerine erkenden çalışmaya başla.

7. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

8. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

Bu Sayfayı Paylaş