Sevgilimden Ayrıldığım İçin Çok Acı Çekiyorum, Ne Yapayım?

'İlişkiler' forumunda Selma tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

 1. Selma

  Selma Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  3
  Bu hayatta herkesin duygu düşüncesi farklıdır ve çok değerlidir. Ancak şunu birey olarak unutmamalıyız ki, sürekli mutlu ve neşe dolu geçen bir insan hayatı yoktur. Sevdiğimizden ayrılmakta hayatımızda en az 1 defa yaşayacağımız durumların başında gelir. Psikolojimiz bu durum karşısında bağışıklılık kazanmadığı için acı çekmemiz normaldir. Bu ayrılık kararını kendimiz almış olabiliriz, ilişki süreci tamamlanmış olabilir ya da karşımızdaki kişi bizden ayrılmak istiyordur. Bu noktada sağlıklı olanı düşünüp doğru karar vermeliyiz.

  Sosyal hayatımızı etkilemediği sürece ayrılık acısı gelip geçici bir durumdur. Bazı kişiler ayrılığın acısını uzun süreli yaşar, bu durum tamamen kişinin insani duygusuna bağlıdır.

  Eğer ilişkiniz size acı çektiriyor ise derhal kendi ihtiyaçlarınızı göz önünden geçirin ve bu ihtiyaçları karşılamaya koyulun. Bazı kişiler ayrılık acısını yaşarken tek başına kalmayı ister. Bazısı da ayrılığın verdiği acıyı unutmak için sosyal destek alır. Ne kalabalık ortama girip yaşadığınız duyguyu bastırmalı ne de tek başına eve kendinizi kapatarak depresifleşmelisiniz.

  Hayatınızda kendi ihtiyaç duyduğunuz şeylere kulak vermelisiniz. Mesela hayatınızın bir çok noktasına sosyal aktiviteler ekleyebilirsiniz. Örneğin; sanatla uğraşın ya da spor yapın. Çünkü sosyalleşmek sizin acınızı bir nebzede olsa dindirecektir.

  Baktınız sosyal aktivitelerde acınızı dindirmeye yetmiyor o zaman uzman desteği alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ama sakın ola ki kendinizi ayrılığın pençesine bırakmayın. Yoksa hayat size acımasız olacak ve yaralarınıza tuz basacaktır.

  Son olarak yazı devamında aşk acısı çekenler için Tuncel Kurtiz'in bir şiirini paylaşmak istiyorum. Sözlerinin çok anlamlı olduğu bu şiir, tüm aşk acısı çeken kardeşlerime gelsin.

   
 2. Aykut Demir

  Aykut Demir Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  28
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  3
  İbrahim Dizlek & Latif Doğan'ın beraber seslendirmiş olduğu parçada benden tüm severek ayrılanlara gelsin.

   
  Birsen Aydınlı bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş