Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

'SEO' forumunda Dabatay tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  554
  Ödül Puanları:
  92
  Seo Uzmanlığı:
  Hayata dair merak edilen her ne varsa, herkesin elinin altındaki dijital ansiklopedi zenginliği olan 'Arama Motoru' ile birbirinden farklı yanıtlar buluyor.

  Arama motoru listesindeki zirveyi belirleyen, analiz ve değerlendirme yeteneği yüksek kişilerin yani, arama motoru listesini yönlendiren SEO uzmanının, genel kültür seviyesi de bu konudaki başarısı ile eşit orantılıdır.

  İyi bir SEO uzmanı olmak demek, web sitelerindeki yaptığı iyileştirmeler ile ziyaretçilerin zevkine ve ihtiyacına yanıt vermek demektir.

  seo.jpg
  İyi Bir SEO Uzmanı Nasıl Olunur?
  Web sitelerinde yaşanan en sıkıntı kalite düzeyi ile alakalıdır ve bunun en büyük nedeni de, yeteri kadar bilgi deneyimine sahip olmayan kişilerin kendini SEO uzmanı olarak görmeleridir.

  Artan talep doğrultusunda kendine yer bulmuş, çağın olmazsa olmazı olan teknolojiye adeta yön veren bu meslek, sanıldığı kadar basit bir iş değildir. Sektörü yakından takip eden, rakip analizi yapabilen, site için güvenilir ortam oluşturmakta iyi bir SEO uzmanında olması gereken meziyetler arasındadır.

  SEO Uzmanı Olmak İçin Gerekli Özellik Sıralaması:
  Öncelikle planlı ve programlı çalışmak. Yapılacak tüm çalışmaları önceden belirleyip, bu programa disiplinli bir şekilde uymak. Karar verme yeteneği gelişmiş olmak ve çabuk kararlar alırken risk analizini doğru hesaplamak. Bulunduğu ortamın etik kurallarını hiçe saymadan, liste başı olmak için her şeyi kendine hak olarak görmemek.

  İyi bir SEO bilgi donanımını ve uygulama kabiliyetini her zaman geliştirmeli ve gündemdeki değişen olayları uzmanlığı sayesinde kendini lehine avantaja dönüştüre bilmelidir.

  Yazılım ve kodlama konusunda bilgi sahibi olmalı, Google webmaster özelliklerini kullanabilmelidir.

  En önemlisi de yaşanılan düşüşler esnasında ne yapılması gerektiğini bilmeli, krizi iyi yönetip çözüm odaklı kararları alırken, sorumluluk almaktan kaçınmamalıdır.

  Kısacası iyi bir SEO uzmanı olmak için, arama motoru mantığını çözmüş olmak gereklidir.
   
  Qarizma bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş