SEO Nedir?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
SEO kelimesinin açılışı İngilizce olarak yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. SEO çalışması bir web sitesinin arama motorları sıralamalarında üst sıralara çıkması için yapılan çalışmaların hepsini kapsar...

SEO çalışmasının asıl amacı arama motorlarının bir çoğunda rakip sitelere göre üst sıralarda yer almaktır. Böylece üst sıralara yerleşecek olan SEO çalışması yapılmış sitelerin rakiplerine göre daha çok kitleye ulaşması kaçınılmazdır.

SEO'nun bir diğer etkisi de doğal yollarla kısa sürede amacına ulaşamayacak olan sitelerin, doğal görünen yollarla üst sıralara ulaşma sanatıdır. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasını yaptıran sitelerin kısa sürede sanal alemde popülerliğe ulaşması ve Google arama sıralamalarında üst sıralarda bulunması çok kolay olur.

seo-nedir.png


Ancak SEO'nun çalışma sanatını kusursuz yapacak kişilerle yola koyulmanız gerektiğini unutmamalısınız. Malum sanal alemde herkes SEO uzmanıyım, SEO'dan çok iyi anlarım diyerek insanları oltalarına düşürmeye çalışıyorlar. Siz böyle kişilere itibar etmeyin ve çalışmalarınızı alanında profesyonel olan kişilerle yapmaya özen gösterin.

Son olarak da konu içeriğine uygun bir video paylaşımında bulunmak istiyorum. Böylece SEO çalışma mantığını daha iyi anlamış olacaksınız.

SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? (Video)

İzlemiş olduğunuz bu video SEO Hocası tarafından resmi YouTube kanalı üzerinde herkese açık olarak paylaşılmıştır.
 

Benzer konular