Sağlık Nasıl Korunur?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
381
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Sağlığınızı koruyabilmek için birçok yöntem vardır. Bunlardan ilki dengeli beslenmektir. Daha sonrasında, düzenli hareket etmeniz ve spor yapmanız beslenmenizi pekiştirerek daha sağlıklı ve güçlü kalabilmenizi sağlar. Günümüzde sahip olduğumuz hızlı yaşam tarzı sağlığımızı korumamızı engellemeye çalışsa da gün içerisinde yapacağınız ufak değişiklikler, sağlığınız için güvenli kalkanlar oluşturacaktır. Örneğin, günde 8-9 bardak su içmek yaşamsal fonksiyonlarınızın çalışmasında size yardımcı olacaktır ve dışarıdan gelen virüslere karşı sizi koruyacaktır. Daha çok sebze tüketmek sindiriminizi kolaylaştıracaktır. Gün içerisinde dengeli bir şekilde alacağınız protein seviyesi ise bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir. Bir takım ufak ipuçlarını gerçekleştirdiğinizde sadece sağlıklı bir bedene sahip olmayacaksınız. Bu bedeni nasıl korumaya başladığınızı da göreceksiniz.Paketlenmiş Ürünlerden Uzak Durun!
Paketlenmiş ürünler sağlığı en çok tehdit eden besin kaynaklarıdır. Kendimizi aç hissettiğimizde hızlıca ulaşabildiğimiz, rengarenk ambalajlar içinde bize sunulan çeşitli çikolatalar, bisküviler ve buna benzer ürünler sağlığımızı hiçe sayarak varlıklarını sürdürüyorlar. Kendimizi aç hissettiğimizde bu ürünleri aramak yerine, daha sağlıklı ve doyurucu besinler tercih edebiliriz. Örneğin; bir avuç kuru yemiş sizi tok hissettirecek ve yeme arzunuzu kesecektir.

Şekerden Sakının!
Sağlık
ve şeker tüketmemek doğru orantılıdır. Çünkü şekerin vücudumuza birçok olumsuz yan etkisi vardır. Bağışıklık sistemimizin zayıflamasına sebep olarak birçok hastalığı karşı bizleri savunmasız bırakır. Bir diğer olumsuzluk ise, karaciğerimizin yağlanmasına sebebiyet veriyor. Fazla şeker tüketerek bol miktarda alınan kalori miktarı kişinin kilosunda yaşadığı sorunları gündeme getirerek obeziteye yol açıyor. Bunun sonucunda da insülin direnci karaciğerimizin yağlanmasına yol açarak bizleri olumsuz etkiliyor. Bu nedenle, şeker tüketimimizi en aza indirgeyip, doğal besinlerden alabileceğimiz miktarda şeker dengemizi sağlayabiliriz. Böylelikle sağlığımızı korumak ile beraber, vücudumuza pozitif yönde bir katkı sağlamış oluruz ve kendimizi daha güçlü ve pozitif hissedebiliriz.
 

ahmet89

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Ağu 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
2
Bilgiler için teşekkür ederiz, sağlığı korumak için gıda takviyelerinden faydalanılabilir vücudumuzun üretemediği şeyleri bu sayede alıyoruz
 

Benzer konular