Saf Keratin Saç Bakım Ürünlerinin Kullanımı

Gülsüm Bulut

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Günümüzde birçok kadının saçları, uygulanan kimyasal işlemler sonucu yanıyor veya yıpranıyor, bu durum karşısında saçları kısa kestirmekten başka çare kalmıyordu. Fakat bu konuda özel formül geliştiren uzmanlar, bilimsel ve teknoloji harikası olan saf keratin proteinlerini kadınlara ulaştırdı. Artık ev ortamında istediğiniz zaman basit bir şekilde keratin bakımı yapabilir, saçların ihtiyaç duyduğu proteinleri saçlarınıza aşılayabilirsiniz. Nasıl mı?

saf-keratin.jpg


Yanan Yıpranan Kırılan Saçlara Saf Keratin Yükleyerek Saçlar Nasıl Kurtulur?
Çok çok kolay bir işlemle, kuaföre gitmeden, bir kaç seans doğal keratin yüklemesiyle bunu rahatlıkla başarabilirsiniz. Evet, nano teknoloji ile binlerce defa küçük mikro parçacıklara bölünerek küçültülen proteinler, saça sürüldüğünde, hasarlı noktalara nüfuz ederek saça kemik gibi kaynar ve mucize gibi bir onarım gerçekleşir. Ayrıca bu keratin proteinleri, saçın çevresinde incecik bir film şeridi gibi bir kaplama yaparak, ince telli saçlara ve zayıflamış saç tellerine hacim, dolgunluk ve kalınlık sağlar. Saçlar güçlenerek kopmaz bir hal alır. Saçlar daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşurlar.

Keratin Nedir?
Keratin bir proteindir
. En çok kuaför sektöründe ve saç bakım alanında yanan ve yıpranan saçların tekrar yeniden yapılanmasında kullanılırlar. Saçlarımızın yaklaşık %72 'si keratin proteinlerinden oluşur. İşte bio teknolojik metotlarla elde edilen nano düzeydeki keratin proteinleri, o kadar küçük parçacıklardan oluşuyor ki, saçların en derin noktalarına kadar kolayca girerek orada kaynar ve saçı tamir eder. Keratin proteinleri yapı itibariyle çok sert ve dayanıklı olduklarından saçta daimi bir etki gösterirler. Saçın öz yapısıyla hemen uyum sağlarlar. Diğer kimyasal ve sentetik içerikli keratin bakımlar gibi yıkandıklarında suyla birlikte akıp gitmezler.

Saf Keratin Nerede Bulunur?
Piyasada nerdeyse tüm keratin bakım ürünlerinde, kimyasal ve sentetik içerikli ürünler yer alır. Bunlar saça geçici bir konfor verirler. Saçta kalıcı bir bakım ve onarım yapamazlar. Hatta çok sık uygulandıklarında saçın sülfür bağlarını koparabilirler. Ancak Saf Keratin proteinlerinin, hiçbir kimyasal ve sentetik katkılarla, işlemlere maruz bırakılmadan ve karıştırılmadan, doğal yapısı bozulmadan, saçın ana yapısına uygun, diğer proteinler, mineraller ve vitaminlerle formülüze edilip, kullanışlı hale getirilmesiyle, saçta mucizevi bir yapılanma gerçekleşir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

CharliBrown

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
23 May 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
Arkadaşlar merhaba saç bakımına önem verenler için saf, doğal ve organik ürünler kullanmak şart. Çünkü kimyasal katkılı ürünler hem ucuz oluyor hemde bir anlık güzel gösterse dahi saçların yıpranmasına sebep oluyor. Gerçek saf doğal ve organik ürün arayışında olanlar keratin eczanesi'nin ürünlerini inceleyebilir tavsiye ederim.
 

Ayca

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
6 Kas 2018
Mesajlar
2
Tepkime puanı
1
Ben uzun zamandır ara ara bakım için kullanıyorum ilk yandığı zaman 3 yıl önce falan başladım kullanmaya dan aldığım ürünleri saçlarıma çok fazla işlem uyguluyorum bu sebeple arada alıp kullanıyorum Liquid keratin şampuan ve Liquid keratin saçta kalan kremi sürekli olarak kullanıyorum zaten saçlarıma iyi geliyor. Uzun zamandır kullandığım ve kullanıcağım ürünler artık belli liquid keratin :)
Yanmış ve kestirmek zorunda olduğum saçlarımı bu ürünler sayesinde kurtardım.paramın son kuruşuna kadar helal olsun.
 

basakgul

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
27 Ara 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Konum
Antalya
1.png

LİQUİD KERATİN BAKIM ONARIM ÜRÜNLERİ NEDİR !!!

Sıvı Keratin Nedir? Saçlara Faydaları Nelerdir?Kimyasallardan, yüksek ısıdan yanan, boya, perma,oryal veya röfleden yıpranan saçlar için doğal olarak elde edilen Liquid sıvı keratin saçlarınızı yeniden onaracak ve canlandıracaktır.

Yıpranmış ve kırılgan saçların bakımında sıvı keratin çok önemli bir proteindir. Bu önem, keratinlerin üstün onarıcı özelliklerinden kaynaklanır.

Dünyada şu anda keratinlerden daha iyi saç onarıcı bir madde veya yöntem bulunmamaktadır.

Piyasada birçok sıvı keratin ve faydaları hakkında ürünler var, fakat maalesef pek faydaları yoktur. Bunun faydasızlığın asıl sebebi, sentetik katkılardır. Keratinler, bu sentetikler yüzünden saçın hasarlı ve kırık noktalarına ulaşamadıklarında etkileri kalıcı olmayabilir.

Sentetik ve kimyasal, içermeyen sıvı keratinlerde durum çok farklıdır. Saça sürüldüğü andan itibaren suyun buharlaşmasıyla kurumaya başlayan keratin proteinleri, saçta iki önemli etkiye sahiptirler.

Birincisi, keratinlerin su moleküllerinin taşıyıcı özelliğinden faydalanılarak, saçtaki hasarlı ve kırık noktalarına ulaşması sağlanır. Suyun buharlaşmasıyla da, su molekülleri keratinlerden uzaklaştırılır. Yalın kalan keratin proteinleri, saça kolayca yerleşirler. Bir nevi saça enjekte olurlar. Diğer sentetik veya bitkisel maddeler gibi yıkandıkça suyla birlikte akmazlar.

Sıvı keratin, diğer adıyla Likid Keratin saçın içine nüfuz etmesiyle de kalmaz; ayrıca sıvı keratin ve sıvı keratinin faydaları bir anlamda her bir saç telinin yüzeyinde, bir film şeridi gibi incecik bir tabaka oluşturarak, saçlara hacim ve dolgunluk, işlemlere karşı direnç, güçlendirme, kırık ve yıpranmış saçları onarma, kabaran saçları yatıştırma, kolay taranma, parlaklık, pütürlü saçları pürüzsüz ve ipeksi yapma gibi birçok faydalar sağlarlar.

Saç Dökülmesi ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?


Saç dökülmesi ve tedavi yöntemleri nelerdir aşağıda bilimsel olarak sıralamış bulunmaktayız.1.Fiziksel Stres (Vücudun Yıpranması)


Herhangi bir fiziksel travma, cerrahi, trafik kazası veya ciddi bir hastalık, hatta grip - geçici saç dökülmesi yapabilir.

Bu telojen effluvium adı verilen madde saç dökülmesine neden olabilir.Saçın programlanmış bir yaşam döngüsü vardır: büyüme fazı, dinlenme fazı ve dökülme fazı.

Bu konuda profesörler şunu diyor; ‘’Gerçekten stresli bir olay olduğunda saç döngüsü şoka uğrayabilir ve ani dökülmeler meydana gelebilir’’.

Saç dökülmesi genellikle travmadan 3 - 6 ay sonra fark edilir hale gelir.

Yapılması gerekenler: İyi haber şu ki vücudunuz toparlandıkça saç büyümeye başlayacak.

2.Gebelik


Gebelik, saç dökülmesine neden olabilecek fiziksel stres türüne bir örnektir. Hamilelikte saç dökülmesi, gebelik sırasında değil doğumdan sonra daha sık görülür.

Yapılması gerekenler: Saç dökülmesi yaşarsanız sorun etmeyin, saçlarınızın birkaç ayda tekrar büyüyecektir.3.Saçı Boyama, Şekillendirme, Kimyasal Ürün Kullanma


Yıllarca yapılan şiddetli şekillendirme ve yanlış saç bakımları yüzünden saç dökülmesi sorunu açığa çıkar. Aşırı şekillendirmeye örnek olarak sıkı saç örgüleri, saç dokumaları, kimyasalla sertleştirme ve her türlü sert kimyasal, yüksek sıcaklıkla şekillendirme gibi sayabiliriz.

Bu uygulamalar aslında saç kökünü etkileyebileceğinden, saçlarınız geri gelmeyebilir.

Yapılması gerekenler: Uzmanlar, Lqiuit Keratin Şampuanı her şampuan kullanımından sonra Liquit Keratin saç kremi kullanmanızı önerir; saçlarınızın kurumasını sağlar, saç fırınının saçınızla temas ettiği süreyi sınırlar ve ısıyla çalışan ürünlerin saça vereceği zarardan saçı korur.

Koruyucu tabaka gibi kalıcı etkiyle saçta kalarak kimyasal etkilerden de saçı korur.

4.Protein Eksikliği


Diyetinizde yeterince protein almazsanız, Uzmanlara göre vücudunuzun saç büyümesini engelleyen protein eksikliği olabilir. Bu, protein alımının düşmesinden yaklaşık iki üç ay sonra kendini belli eder.
Ne yapmalı: Proteinin bir çok büyük kaynağı vardır; balık, et ve yumurta gibi. Hayvansal ürünleri yemiyorsanız Vegan veya Vejeteryan Protein kaynaklarından yemelisiniz aynı zamanda saçınıza Liquid Keratin tedavisi uygulamalısınız.

5.Erkek Tipi Saç Dökülmesi


Üç erkekten ikisi 60 yaşına kadar saç dökülmesi yaşar ve çoğu zaman erkek tipi saç dökülmesinden dolayı olur. Genlerin ve erkek cinsel hormonlarının bir araya gelmesinin yol açtığı bu saç dökülmesi genellikle saçların tapınaklarda kucaklaştığı ve M-şeklinde bir saç çizgisi bıraktığı klasik bir patern izler.

Ne yapılması gerekir: Genlerle kaynaklı durumlar doktorla görüşülmeli.

Saç Dökülmesi ve Tedavi Yöntemleri Konusunda destek vermek için Liquit Keratin Şampuanı gibi doğal güçlendiriciler ve Liquit Keratin Serum gibi saç dökülmesini durdurabilen ve büyümesini sağlayan katkısız tedavi yöntemleri bulunur.6.Kadın Tipi Saç Dökülmesi


Androjenik veya androgenetik saç dökülmesi olarak da adlandırılan kadın tipi saç dökülmesi temel olarak erkek tipi saç dökülmesinin bayan versiyonudur. Uzmanlar, "Kadınlar belirli bir yaşta saç dökülmeye başlayan bir aileden geliyorsa, o halde dökülmeye daha çok eğilimli olabilir" diyor.

Erkeklerden farklı olarak, kadınların soyulan bir saç çizgisi olma eğilimi yoktur, bunun yerine kendi parçaları genişleyebilir ve gözle görülür şekilde saç dökülmesine neden olabilirler.Kadın hormanlarındaki değişim de saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Hormanlarda değişikliğe neden olabilecek şeylere örnek verecek olursak; Kadın doğum hapı kullanımı, menepoz diyebiliriz.

Bu tip durumlarda doktorunuzdan destek isteyiniz.

Ne yapmalı: Liquit Keratin Saç Dökülmesi Seti garantili olmakla beraber doğallığı kanıtlanmış bir ürün olmaktadır. Liquit ile saçlarınıza destek verebilirsiniz.

Stres ve kaygı ile mücadele etmek için daha fazla egzersiz yapmak, konuşma terapisini denemek veya ihtiyacınız olduğunda daha fazla destek almak gibi adımları atın.7.Duygusal Stresten Saç Dökülmesi


Duygusal stresin fiziksel strese oranla saç dökülmesine neden olma olasılığı daha düşüktür, ancak örneğin boşanma durumunda, sevilen birinin ölümünden sonra yoğun stresten kaynaklı saç dökülmesi olabilir. Sıklıkla, duygusal stres aslında saç dökülmesini hızlandırmaz. Uzmanlar, stresin yalnızca saçınızda olan bir sorunu daha da kötüleştireceğini söylüyor.

Ne yapmalı: Stres ve kaygı ile mücadele etmek için daha fazla egzersiz yapmak, konuşma terapisini denemek veya ihtiyacınız olduğunda daha fazla destek almak gibi adımlar atın.

8.Demir Eksikliği (Anemi)


20 ila 49 yaşları arasında 10 kadından neredeyse birinde, demir eksikliği (en yaygın anemi türü) nedeniyle anemiden muzdarip olup, kolaylıkla tespit edilebilir saç dökülmesine neden olan bir durumdur. Doktorunuz, anemi olup olmadığınızı kesin olarak belirlemek için kan testi yapmak zorunda kalacaktır.

Ne yapmalı: Basit bir demir takviyesi sorunu düzeltmelidir.

9.Saç Derisi


Sağlıksız bir saç derisi, saçların büyümesini zorlaştıran iltihaba neden olabilir.

Saç dökülmesine neden olan deri koşulları seboreik dermatit (kepek), sedef hastalığı ve mantar yarası gibi fungal enfeksiyonları içerir.

Besin değerleri ve gerekli bakım şartları karşılanmayan kafa derside saç dökülmesinin nedenleri arasındadır.

Ne yapmalı: Enfeksiyon ve hastlalık için tıbbi yardım almalısınız. Saç derisi bakımı için Liquit Keratin ürünleri faydalı olacaktır. Saç derisini sağlıklı kılmak isteyenler, ayrıntılı bilgi için Keratin Bakım Saç Derisi sayfasını ziyaret etmelidir.

10.Tiroid Bezi


Hipotiroidizm, zayıf bir tiroid bezi olan tıbbi terimdir . Boynunuzda bulunan bu küçük bez, metabolizmanın yanı sıra büyüme ve gelişme için kritik olan hormonları üretir ve yeterli miktarda hormon pompalamadığında saç dökülmesine neden olabilir. Doktorunuz gerçek nedenini belirlemek için testler yapmalıdır.

Ne yapmalı: Sentetik tiroid ilaçları sorunu halleder. Tiroid düzeyleriniz normale döndüğünde saçlarınız normale dönmelidir.

11.Vitamini Eksikliği


Ne yapmalı: Basit takviyeler saç dökülmesini tedavi etmektedir ve sorunu çözmektedir. Diyet değişiklikleri yapabilirsiniz. Balık, et, nişastalı sebzeler ve narenciye olmayan meyvelerde doğal B vitamini bulun. Her zaman olduğu gibi, meyve ve sebzelerde bol miktarda dengeli bir diyet yemenin yanı sıra yağsız protein, avokado ve fındık gibi besinler saçınıza ve genel sağlığınıza iyi gelir.

12.Bağışıklık Sisteminden Dolayı Saç Dökülmesi


Buna ayrıca alopesi areata denir ve temelde aşırı aktif bir bağışıklık sisteminin bir sonucudur. Uzmanlar bu durumu "Vücudun kafası karışıyor" diyerek tabir etmişlerdir.. "Bağışıklık sistemi saçları yabancı gibi görüyor ve yanlışlıkla hedef alıyor."

Ne yapılmalı: Saç Dökülmesi ve Tedavi Yöntemleri için tıbbi müdahale sonucu öğrenilen bu sorun aynı şekilde tıbbi yardım ile çözülmesi gerekir.

13.Ani Kilo Kaybı


Ani kilo kaybı saç dökülmesine neden olabilen bir fiziksel travmanın bir şeklidir. Bu kilo kaybı sizin için nihai olarak iyi olsa bile saç dökülmesi gerçekleşebilir. Kilo kaybının vücudunuzu zorladığı veya doğru yemek yememesinin vitamin veya mineral eksikliklerine neden olması mümkündür.

Saç dökülmesi dikkat çekici kilo kaybıyla birlikte, anoreksi veya bulimiya gibi bir yeme bozukluğunun işareti olabilir .

Ne yapmanız gerekiyor: Uzmanlar; ‘Ani kilo kaybı sistemi şoke ediyor ve altı aylık bir saç dökülmesi yaşayacaksınız ve daha sonra kendiliğinden’ düzeliyor diyor.


 

duygu0101

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
23 Tem 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar keratin sağlıklı ama kimyasal içerikli keratinler de var , özellikle %100 doğal saf olan formaldehitsiz keratini tercih edin ben çok titizim bu konuda sizlere de tavsiyem güzelce araştırın saçlarınıza bakım yapayım derken saçlarınızdan olmayın benim kullanmış olduğum keratininin markası liquid ve de oldukça memnunum hiçbir kimyasala rastlamadım o kadar kullandım hiçbir zararını görmedim bir bakın bence bu arada diğer kullanıcılar gibi reklam değil amacım kendim kullandım faydasını gördüm sizlere de tavsiye ediyorum sadece