Saçın Kabarması Nasıl Önlenir?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Aslında günlük yaşantımızda saçımızın kabarmasına bir çok nedenin yol açtığını söyleyebilirim. Mesela bir saçın kabarmasında en büyük rolü günlük kullanılan saç şekillendirici elektronik aletler üstlenmektedir. Bunun yanı sıra yetersiz beslenme ve kullanılan şampuanlar da kabarmaya yol açabilmektedir.

Aslında yukarıda saydıklarımın yanı sıra nemli havalarda da saçın kabardığını ve verilen şeklin bozulduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden bir kaç hususa dikkat ederek saçınızın kabarmasına ve yıpranmasına engel olabilirsiniz.

Peki, genellikle duştan sonra kabaran saçları ne gibi önemlerle normale çevirebiliriz?

Her şeyden önce kesinlikle kullandığınız şampuana dikkat etmeniz gerekir. Kesinlikle tuz oranı yüksek olan şampuanlardan uzak durmanızı öneriyorum. Çünkü şampuanın içinde bulunan tuzun yanı sıra saçımızı yıkadığımız suda bile klor bulunduğundan saçın aşırı kuruyup kabarması kaçınılmaz olabiliyor.

Yukarıda söylediklerime dikkat ettiğiniz halde hala saçınız kabarıyor ise o zaman saç düzleştirici ürünler kullanarak bu sorunun önüne geçmelisiniz. Bu tür ürünleri kullanırken de kesinlikle saçın yanmasını önleyen spreyleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

Unutmamalı ki; kendi çözümlerimiz kabaran saçı düzeltmiyor ise profesyonel kuaförlerden destek alınmalıdır.
 

Erhan Kutlu

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
6 Kas 2016
Mesajlar
50
Tepkime puanı
30
Konum
Ankara
Fön öncesi kullanılabilir krem, sprey tarzı ürünler piyasada mevcuttur. Bunların kullanımını yaparak hem saçın nem dengesini sağlarsınız, hem de kabarmayı ortadan kaldırırsınız.

Gratis, Watsons tarzı kozmetik marketlerde bu tarz ürünlere ulaşmanız mümkündür.