Rezervasyon İptalinde Para İadesi Olur Mu?

'Tatil & Seyahat' forumunda Dabatay tarafından 11 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  555
  Ödül Puanları:
  92
  Yaz tatili gelmeden kışın yorgunluğunu atacağınız bir tatilin hayalini kurarken erken rezervasyon ile tatilinizi çok ucuza getirebilirsiniz. Erken rezervasyon ile yaz döneminde karşılaşabileceğiniz abartılı fiyatları yarı yarıya indirmenin ve tatil yapacağınız ana kadar tatil ücretini ödemenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Tatil yapmayı hedeflediğiniz otelde yer kalmama riskini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Beklemediğiniz bir anda tatil planlarınızı alt üst edecek olayların başınıza gelmesi durumunda ne yapabilirsiniz? İlk aklınıza gelen çözüm, rezervasyonunuzu iptal edip paranızın iadesini istemek olacaktır. Çünkü gidemeyeceğiniz bir tatilin parasını ödememek, herkes gibi sizin de hakkınızdır.

  tatil-rezervasyon-iptali.jpg

  Rezervasyon İptalinde Yapılması Gerekenler:
  İlk olarak rezervasyon yaptıracağınız otelin rezervasyon şartlarını okuyun. Pek çok otel rezervasyon iptalinde ücret kesintisine başvurmaktadır. Rezervasyonunuzu iptal etmek için öncelikle rezervasyon yaptırdığınız aracı şirket veya otele başvuru yapmanız gerekmektedir. Çoğu durumda tatilinizi satın almanıza aracılık eden şirketler, satış sonrası sorumluluk almamaktadır. Böyle durumlarda otel ile irtibata geçip rezervasyon iptal talebinde bulunmalısınız. Ödemeyi yaptığınız kredi kartına paranız kısa süre içinde iade olabilmekte ancak sizin bunu kart bildiriminde görebilmeniz için 45 günlük süreyi göze almanız gerekmektedir. Paranızı alamadığınız durumlarda Kaymakamlık bünyesinde bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapabilirsiniz.

  Rezervasyon İptalinde Kesinti Olacak Mı?

  Tatilinizi iptal etmeyi düşünüyorsanız erken davranmanızda yarar var. Tatil rezervasyonunuzu iptal edeceğiniz tarih, tatilinize en az 15 gün kalacak şekilde olursa para iadesini sözleşmeye uygun kesinti ile alabilirsiniz. Eğer bu tarih 15 günden az olursa kesinti yüzde 35’e kadar çıkabilmektedir. Hastalık veya kaza gibi olumsuz durumlarda siz veya birinci derece yakınlarınızın bu durumlarını raporla belgelendirmeniz bu kesintiden sizi kurtaracaktır. Tatil rezervasyon iptalinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve ıslak imzalı dilekçenizin zorunlu olduğunu unutmayınız. Sorunsuz bir tatil için sözleşmenizi dikkatli okumanız faydalı olacaktır.
   
   
 2. ozlemyonar

  ozlemyonar Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  inhores.com rezervasyon iptalinde para iadesi yapıyor bilginize
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş