Resmi Nikah Olmadan Dini Nikah Kıyılır Mı ?

DieseL

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
7 Ocak 2017
Mesajlar
56
Tepkime puanı
10
Konum
Tekirdağ
Türk Medeni Kanunu Madde 143;

Evlenme töreni biter bitmez evlendirme memuru eşlere bir aile cüzdanı verir.

Aile cüzdanı gösterilmeden dini tören yapılamaz.

Evlenmenin geçerli olması dini törenin yapılmasına bağlı değildir.
 

Aren The Band

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
1 Ara 2017
Mesajlar
43
Tepkime puanı
10
Sanırım bu durum biraz değişmiş yada değiştirilmiş şimdilerde dini nikahı resmi nikahtan öncede kıyıyor imamlar maalesef...