Prozinc Salicade Şampuan Kullanan Var mı?

'Şampuan ve Saç Kremleri' forumunda Rıdvan tarafından 26 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Rıdvan

Rıdvan Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar Merhaba,

Benim saçta aşırı kepeklenme var, bu sorun için bugün eczaneden şampuan almaya karar verdim. Fakat gittiğim eczanede çalışan bir bayan, Prozinc Salicade Şampuanı kullanmamı tavsiye etti...

Açıkcası bende bayan çalışanın satış yapmak için bana bu şampuanı önerdiğini düşündüğüm için bugün almak istemedim.

Şimdi sizden isteğim daha önce bu şampuanı kullanan ya da yakın çevresinde kullanıpta memnun kalanlar varsa bir zahmet olumlu veya olumsuz bir yorum bıraksınlar. Ona göre yarın gün içinde gidip adından bahsetmiş olduğum şampuanı alacağım.

2. Saç Doktoru

Saç Doktoru Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Rıdvan Bey Merhaba,

Öncelikle Prozinc markalı şampuanların genelde bir çok doktor tarafından reçete edildiğini söyleyebilirim. Ancak kullanacağınız bu şampuan, derinlemesine temizleme yapacağı için saç diplerinizde ister istemez kuruluk meydana gelecek, bu nedenle saçlarınızda kabuklanma söz konusu olacak, pul pul dökülme yaşanacaktır.

Yani kepekten kurtulacaksınız, ama kepeğimsi görüntü tekrardan devam edecektir. Bu şampuanın yerine alternatif olarak farklı markalara yönelebilirsiniz...

Şuan eczanelerde bir çok ünlü markanın şampuan ürünlerinde indirimler söz konusudur. Bence bunun yerine saç diplerinizi kurutmayacak, saçınızı nemli bırakacak özelliğe sahip şampuan kullanmanızı tavsiye ederim. :thumbsup:

Aykut Demir ve Serkan bunu beğendi.
  3. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Daha önceden bu şampuanı kullanmışlığım var. Ama memnun kalmadığımı, saçımın anasını ağlattığını söyleyebilirim. Bu şampuanın yanında Prozinc Plus serum falanda kullandım, ama saç diplerim tahriş oldu ve bir süre sonra kabuk bağladı.

Bence bu şampuana kesinlikle geçiş yapma. Zaten forumda bu şampuanla ilgili daha önce bir konu açmıştım. Seninde benim gibi bir hataya düşmeni istemem. Saç sağlığın için daha kaliteli şampuanlara yönelmelisin.

4. Sevgi Tezel

Sevgi Tezel Forumbudur.Com Ziyaretçi

Eşim bu şampuanı daha önceden kullandı, ama ne yazık ki hiç bir şekilde memnun kalmadığını söyleyebilirim.

İlk yıkamada saçın kalın dokusunu ince yapıyor ve saçın zor şekil almasına neden oluyor. Diğer arkadaşlarında dediği gibi farklı marka arayışlarında bulunabilirsin.

Benim eşim şuan Kerastase markasından kullanıyor ve memnun olduğunu söylüyor. Kendine uygun olanı araştır bu markaya bak derim. :)

5. Cemil Bayırlı

Cemil Bayırlı Forumbudur.Com Ziyaretçi

Saç deri egzaması vardı bende bu şampuanla o sıkıntımdan kurtuldum. Ancak saçımda aşırı kuruma yaptı. Önceki yorumların bir çoğu bende de görüldü, ama ben mecburen kullanmak zorunda kaldım.

Bir daha kullanır mısın diye soracak olurlarsa kullanmam! Çünkü saçımdaki kuruluk inanılmaz derecede yıpranmaya yol açtı. Şampuan biteli 1 ay oldu, ancak saçlarım daha kendi doğallığını kazanamadı.

Fiyat uygun, fakat etkisi düşünüldüğü kadar güzel değil.

6. Yuşa Alsancak

Yuşa Alsancak Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bu markadan önce Bioxcin markasını kullanmıştım, şimdi ise Prozinc markasına ait saç şampuanını kullanmaktayım. Tecrübelerim ise sırasıyla şöyledir;
    • Dökülmem durmadı, ama saçı derinlemesine temizliyor.
    • Saçımdaki doğal yaplanmayı engelliyor. Bu durumda bana saç derimde kuruma yaşatıyor.
    • Şampuanın kokusu kötü ama dediğim gibi temizlemesi güzel.
    • Saçın hacim kazanmasına hiçmi hiç yardımcı olmuyor.
    Kısacası bana göre de paranızı boş yere harcamayın. ;) Reklamı var başka hiç bir güzelliği yok!

7. Aykut Demir

Aykut Demir Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Yukarıda arkadaşların yazmış oldukları bütün her şeye harfiyen katılıyorum. Bende kullanmıştım ve memnun kalmadığım bir şampuan olduğunu söyleyebilirim. Bunun yerine Davines markalı şampuanlar kullanabilirsiniz. Fiyat olarak pahalı olabilir ama memnuniyet derecesi yüksektir.

Bayanlar da Kerastase markalı ürünleri kullanabilirler. Zamanında şampuanlar hakkında çok araştırmam olmuştu. :)

Yükleniyor...