Ölen Kişinin Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

'Facebook' forumunda Serkan tarafından 8 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta çok yakın bir dostum trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Yalnız şuan tüm sosyal medya hesapları aktif durumda. Yakınları ve ailesi sürekli ölen arkadaşımın zaman tüneline duygusal şeyler yazıp duruyorlar. Bu durum benim inanılmaz derecede canımı sıkıyor, çok üzülüyorum. :( Daha önceden ölen birinin Facebook hesabını kapatmadığım için bu konuda sizden yardım almak istedim. Ölen bir kişinin Facebook hesabı nasıl kapatılır? Bunun için nereye başvurmak gerekiyor?

Lütfen bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar soruma cevaplamada bulunursa çok sevinirim. Şimdiden bu konuda yardımcı olacaklardan Allah razı olsun.

2. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    401
    Ödül Puanları:
    62
    Merhabalar,

Öncelikle arkadaşınız için çok üzüldüğümü belirtmek isterim, başınız sağolsun. :cry:
    Unutulmamalı ki; Ölüm her canlı için kaçınılmaz bir son olacaktır. Bu yüzden hayatı tadında yaşamaya devam etmeliyiz.

Gelelim sormuş olduğunuz sorunun cevabına;

Ölen bir kişinin Facebook hesabını kapatmak mümkün müdür?

Evet, ölen bir kişinin Facebook hesabını anıtlaştırmanız (kapatmanız) mümkündür. Hesabın tamamen kapatılması talebinde de bulunabilirsiniz. Hesap kapattırma talebinde bulunmadan önce ölen kişinin birinci dereceden akrabası veya vasisi olmanız gerekmektedir. Facebook yetkilileri doğru bilgi göndermeyen ve birinci sınıf yakını olmayan kişilerin hesap kapatma taleplerini dikkate almamaktadır.

Eğer birinci derece akrabası sayılıyorsanız yapmanız gereken yorum devamına eklemiş olduğum bağlantıya giderek "Medeni Ehliyeti Olmayan veya Vefat Etmiş Kişinin Hesabı İçin Özel İstek" formunu eksiksiz doldurmanız.
    Yetkililer tarafından forum incelenerek kısa sürede ölen arkadaşınızın hesabı kapatılacaktır.

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin.

Serkan ve Aysema Alagül bunu beğendi.
  3. Aysema Alagül

Aysema Alagül Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Allah ailesine ve sevdiklerine sabır versin. Başınız sağolsun @Serkan bey, gerçekten sizin için çok yıkıcı bir durum. Yüce yaradan kimseye bu acıyı göstermesin.

Serkan bunu beğendi.
  4. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Allah razı olsun. Paylaştığınız linkte bulunan formu eksiksiz bir şekilde kardeşiyle birlikte doldurduk. İnşallah hesap kapatılır bu yürek yakan durumdan kurtuluruz. Allah'ım herkese uzun ömürler versin. (Amin)

Bu Sayfayı Paylaş