Netbook Ne Demek?

'Bilgisayar' forumunda Dabatay tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  554
  Ödül Puanları:
  92
  Son yıllarda Netbooklar kolay taşınabilir oluşları sebebiyle en popüler elektronik ürünler arasındadır. Giderek yaygınlaşan bilgisayar kullanımı sebebiyle, yazarlar, öğrenciler, iş adamları, kısaca bilgisayarlara hayatlarının her anında ihtiyaç duyan insanlar tarafından, kolay taşınabilirlik çok önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu amaçla piyasaya sürülen diz üstü kullanıma uygun Notebookları daha da portatif hale getirebilmek amacıyla Netbooklar üretilmiştir.

  netbook-notebook.jpg

  Netbook Kullanımının Avantajları Nelerdir?
  Dizüstü bilgisayarlara oranla çok daha küçük ve hafif olan Netbooklar, her ortamda bilgisayara ihtiyaç duyan insanların yükünü hafifletmiştir. Dizüstü bilgisayarlara kıyasla neredeyse bir el boyutundan biraz daha büyük olan Netbooklar, bu halleriyle çantalarda çok daha az yer kaplayarak, kullanıcılara ihtiyaç halinde her ortamda rahatlıkla bilgisayara erişim imkanı sağlamaktadır.

  Notebook İle Netbook Arasındaki Farklar:
  Ağırlıkları bakımından Notebookların yaklaşık üçte biri olan Netbooklar, kullanıcılara taşınabilirlik konusunda avantaj sağlamaktadır. Bu sebeple sürekli Notebook taşıma sebebiyle bel ve eklem ağrıları çeken kullanıcılar, hemen hemen bir A4 sayfanın yarısı büyüklükte olan, hafif ve daha az yer kaplayan Netbookları sıklıkla tercih etmektedir. Aynı zamanda kolay taşınabilirliği sayesinde kullanıcılara her an internete erişim imkanı sunmaktadır. Bunun yanında, hafif ve küçük oluşlarının getirisi olarak Notebooklara oranla daha düşük performansa sahiptirler. Notebooklar gibi bir optik sürücüye sahip olmadıkları için, yalnızca USB bellek kullanımına izin veren bir altyapıları vardır. Düşük performansları sebebiyle daha az güç tüketirler.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş