Muhabbet Kuşumda Aşırı Tüy Dökümü Oluyor

Zuhal Şener

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

1,5 yıldır beslemiş olduğum küçük oğlum aşırı derecede tüy dökmeye başladı. Çevremde kuş besleyen bir çok dostum pet-shoptan (Avisol Kuş Vitamin Damlası) almamı söyledi. Ancak bu damlayı bulamadığım için pet-shop çalışanı bana (Apex) diye bir markanın vitaminini verdi.

Vitamini aldıktan sonra oğlumun suyuna damlatmak istedim fakat vitamin çürük yumurta gibi koktuğu için endişe ettim. Şuan kuşuma vitamin takviyesi yapamıyorum. Lütfen bu konuda ne yapacağım hakkında bilgi verir misiniz?

Korkuyorum ki önlem almazsam kuşum tüysüz kalacak. :(

Sizce vitamin olarak ne kullanmalıyım?

Tüy dökümü yaşayan kuşum için ne gibi önlem almalıyım?

Lütfen sorularım cevapsız kalmasın... :(

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.forumbudur.com
@Zuhal Şener öncelikle geçmiş olsun. Korkulacak bir durum söz konusu değil, fazla stres yapmana gerek yok!

Şimdi gelelim sorularına...

Öncelikle B vitaminleri doğası gereği kötü kokulu olduklarını bilmelisin. Eğer kimyasal vitaminlere alternatif bir yol arıyorsan kuşuna buğday çimlendirme yapıp veya yulaf verebilirsin. Çünkü kuşların tüy yapısı proteinden geçiyor. Protein bakımından zengin olan tohumlar ve gıdalar kuşun tüy döküm sürecinde etkin rol oynuyorlar.

Ben bunlarla uğraşamam diyorsan piyasada satılan (Nekton Bio) markalı tüy vitaminini kullanabilirsin. Bence bu markanın vitamini seni çözüme kavuşturacaktır. Kendimde uzun zaman kuşlarımın tüy dökümünde bu vitamini kullandım ve beklediğim güzel sonuçları elde ettim. :) Umarım sorularına beklediğin cevapları verebilmişimdir. Hoşça kal.

Zuhal Şener

Forumbudur.Com
Üye
@Zuhal Şener öncelikle geçmiş olsun. Korkulacak bir durum söz konusu değil, fazla stres yapmana gerek yok!

Şimdi gelelim sorularına...

Öncelikle B vitaminleri doğası gereği kötü kokulu olduklarını bilmelisin. Eğer kimyasal vitaminlere alternatif bir yol arıyorsan kuşuna buğday çimlendirme yapıp veya yulaf verebilirsin. Çünkü kuşların tüy yapısı proteinden geçiyor. Protein bakımından zengin olan tohumlar ve gıdalar kuşun tüy döküm sürecinde etkin rol oynuyorlar.

Ben bunlarla uğraşamam diyorsan piyasada satılan (Nekton Bio) markalı tüy vitaminini kullanabilirsin. Bence bu markanın vitamini seni çözüme kavuşturacaktır. Kendimde uzun zaman kuşlarımın tüy dökümünde bu vitamini kullandım ve beklediğim güzel sonuçları elde ettim. :) Umarım sorularına beklediğin cevapları verebilmişimdir. Hoşça kal.
Allah sizden razı olsun. Beni bu konuda çok iyi aydınlattın ve büyük sevaba girdiniz. Kuşuma bir şey olacak diye çok korkuyordum. Yarın gün içerisinde direk söylemiş olduğunuz vitamini temin edeceğim. Eğer kuşumu bu sorundan kurtarırsam size çok dua edeceğim. Cevaplarınız için çoook çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.