Muhabbet Kuşu Suluk Temizliği

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Ev ortamında kuş besleyen kişiler kafes temizliğini düzenli olarak yapmalıdır. Çünkü kuş beslemede en önemli şey, kuşun yaşama alanı olan kafesin temiz tutulması diyebilirim. Temizlik konusunda yetersiz olan kafeslerde yaşayan kuşlar beklenmedik hastalıklara yakalanabilirler. Mesela kuşlarda bitlenme, parazitlenme gibi belirtiler kafesin bakımsızlığından meydana gelmektedir.

Kafes temizliği yaparken suluklarında çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Suluklar kuşun sağlıklı yaşamasında büyük rol oynarlar. Bu yüzden suluk hijyeni düşünülenden daha önemli bir durumdur. Ancak ülkemizde çoğu kişi ne yazık ki önem arz eden bu konulara dikkat etmemektedir...

Eğer kuş besliyorsanız, kuşunuzun sağlıklı gelişmesini istiyorsanız, lütfen suluk temizliğini günlük olarak yapmaya özen gösterin. Suluk temizliğini yaparken biberon temizlik fırçası yada pet-shoplarda satılan suluk temizlik fırçalarını kullanabilirsiniz.

Suluk temizlik fırçasını görmeniz için alt kısma temsili görsel ekleyeceğim. Piyasada satışı yapılan temizlik fırçalarını kolayca bulmanız mümkündür. Fiyatları 5 - 10 TL arası olan bu fırçalar, size uzun süre temizlik konusunda yardımcı olacaktır.

Suluk Temizlik Fırçası: (Biberon Temizlik Fırçası)
suluk-temizli-fircasi.jpg
 

Benzer konular