Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.forumbudur.com
Muhabbet kuşu kafes seçimi düşünülenden çok zor bir durumdur. Çünkü çoğu kuş sahibi kafesin nasıl olması gerektiğini bilmediği için kafes seçimi konusunda büyük zorluk çeker. Ancak kafesin seçimi kuşun rahatlığı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Mesela kuşunuz kanat açıp çırpmak yada takla atmak istediğinde kanat uçları tele değmeyecek büyüklükte kafes seçimi doğru olandır. Yetiştirilmek üzere aldığınız muhabbet kuşunuzun kafesinin yatay olmasına da özen gösteriniz.

Rengarenk kafes tercihi yapmak yerine pirinç telli kafes seçiminde bulunmanız kafesin uzun ömürlü olması demektir. Kuşunuz kemirgen olacağından boyalı teller sürekli zamanla rengini yitirmektedir…

Yani kısacası işin özü şu ki; kafes seçimi başında doğru yapılmalıdır. Kafeste yer alacak aksesuar, yemlik vb. ürünler en önemlisi kuşun rahatlığı düşünülerek tercihte bulunmak doğru olur.

Not: İlerleyen zamanlarda kuşunuzu çiftleştirmek ve kuşa eş almak gibi bir düşünceniz var ise kafesin seçiminde nokta atışı yapmaya özen gösterin. Her satıcının sözüne aldanarak alışveriş yapmamanızı tavsiye ederim.

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
@Dabatay dediğinize harfiyen katılıyorum... Kafes seçimi kesinlikle büyük olmalı çünkü ben bu hataya düştüm zamanında tek kuşum için aldığım kafes kuş büyüdüğünde küçük geldi. Kuşumun hareket alanını resmen öldürüyordu.

Sonra gittim büyük salma kafes almıştım. Şuan kafesim boş ilerleyen zamanda İnşallah yeni bir yavru alacağım kendime. Kuş beslemek emek işidir.

Lütfen kendinize güveniniz varsa muhabbet kuşu alın, eğer kendinize güveniniz yoksa boş yere almaya yeltenmeyin.