Muhabbet Kuşlarına Yeşillik Verilir Mi?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Muhabbet kuşlarına yeşillik vermek çok doğrudur. Çünkü kuşlar ihtiyaç duydukları vitamin eksikliğini verilecek olan yeşil sebzelerden gidermektedir. Kuşlarınıza kıvırcık salata, havuç, marul gibi sebzelerin yanı sıra dal darı ve aspir verilmesi gerekmektedir. Aspir ve darı kuşların en çok sevdiği tohumlar arasında yer almaktadır. Sebzenin yanı sıra kuşlara meyvede vermek mümkündür. Ancak abartısız olacak şekilde meyve verilmesi uygundur. Eğer meyveyi fazla verirseniz ishal olma durumları kaçınılmaz olmaktadır.

Yeşilliklerin yanı sıra kendi tüketmiş olduğumuz gıdalardan da verebilirsiniz. Mesela çok az miktarda ekmek, bisküvi parçası kuşa zarar vermez. Fakat ayarı kaçırıp ekmek parçası fazla verildiği vakit hayvanı şişirme durumu söz konusu olabilir.

Fakat kuşlara kesinlikle tuzlu, kavrulmuş, şekerleme gibi gıda ürünleri vermeyiniz. Kuşun şeker ihtiyacını karşılamak için çok az miktarda doğal bal verilebilir. Zaten kuşlar için özel üretilmiş olan ballı krakerler piyasada mevcuttur. Dilerseniz bu krakerlerden alarak kuşunuzu ödüllendirebilirsiniz.

Alacağınız kraker ürünleri kuşlarda enerjiye yol açtığı gibi sağlıklı beslenmeleri konusunda da yardımcıları oluyorlar.

Evet, böylece kuşlara yeşil sebze verilir mi sorusunun cevabı yanı sıra kuşunuza farklı verilecek gıda ürünleri hakkında da bilgi sahibi oldunuz. Eğer konu hakkında sormak yada öğrenmek istediğiniz bir şeyler olursa yorum alanını kullanabilirsiniz. :)
 

Benzer konular