Moda Yazarı Olmak İçin Ne Yapılır?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
İyi bir moda yazarı olmak için her şeyden önce modayı çok yakından takip etmek gerekmektedir. Dünyaca ünlü moda dergilerinin her ay çıkan sayılarını almak, güncel modayı haber ve internet üzerinden takip etmek ve büyük moda tasarımcılarının hesaplarını mercek altına almak gerekecektir. Bu konu hakkında özgün bir içerik oluşturmak oldukça yaratıcılık gerektirdiğinden yatırımınızı ilk başta kendinize ve içeri üretmenize yapmanızda fayda olacaktır.

moda-yazari.jpg


İyi Bir Moda Yazarı Olmak:
Artık Dünya'da güncel modayı yakından takip ediyor ve moda hakkında özgün fikirler üretebiliyorsanız bundan sonraki ilk aşama tabi ki yazmak olacaktır. Yazmadan önce diğer moda yazarlarını dikkatle inceleyip onlara benzemeden fakat işin püf noktalarını öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Unutmayın ki yazınız sizin insanlarla iletişiminizi sağlayacak ve fikirlerinizi duyurmanıza yardımcı olacaktır. Ne kadar iyi bir yazar olur ve fikirlerinizi özgün bir şekilde yansıtabilirseniz insanların ilgisini de o kadar üzerinizde toplarsınız.

Kendinize Ait Bir Alan:
Özgün fikir ve yazım tarzından sonra gelen konu ise kendinize ait sizi yansıtan bir alan oluşturmaktır. Bu alan sizin siteniz yahut bloğunuz olabilir. Burada size yansıtacak bir dizaynla hazırlanmış sade bir oluşum yardımcı olacaktır. Ardından bu alanınıza yatırım yapmaktan çekinmemelisiniz, unutmayın ki buraya gelene kadar çok yol kat ettiniz ve bazı şeyleri kazanmadan önce fedakarlık yapmanız gerekiyor.

Öncelikle çekimlerinizi güzel yapabileceğiniz ve iyi bir görsellik oluşturabilecek fotoğraf makinesi işinizi görecektir. Fotoğraf makinesiyle çekilen görseller işinizi ciddiye aldığınızı yansıtır ve okuyucuda güzel bir etki yaratacaktır. Hemen ertesinde ise kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı bu sitenize daha uyumlu hale getirerek güncel olaylar karşısındaki tepkinizi yahut yaşam şeklinizi göstererek insanlara daha samimi bir ortam sağlayabilirsiniz. İlk başlarda okuyucularınızla birebir olarak iletişimde kalmanız ve yardımcı olmanızda oldukça sağlam bir kitle oluşturmanıza faydası olacaktır.
 

Benzer konular