Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tekin Yılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
1 Şub 2017
Mesajlar
82
Tepkime puanı
68
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün sizlerle mobilya almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi paylaşımında bulunacağım...

Evet, yeni alınabilecek mobilyaların evin görsel anlamda şık durmasını sağlayacağını şüphesiz hepimiz biliyoruz. Ancak mobilya almadan önce bireyler kesinlikle ön bir çalışma ve araştırma yapması gerekir. Çünkü bazı mobilyalar ev için her ne kadar yenilik sağlayacak olsa bile satın alınacak mobilyaları bir çok değişik açıdan değerlendirmek doğru olacaktır. Elbette şu gerçekte var ki mobilya seçimi yapılması en zor işlerden biridir.

Unutulmamalı ki; yanlış seçilebilen eşyalar ya da mobilyalar daha sonra huzursuzluğa yol açabilmektedir. O yüzden mobilya almadan önce kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlara bir göz atın derim.

mobilya.png


Peki, mobilya alırken nelere dikkat edilmeli?

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
  • İlk olarak yapmanız gereken gelir bütçenizi gözden geçirmek olacaktır. Biliyoruz ki piyasada her fiyat aralığında mobilya ürünleri satılmaktadır. Bu yüzden bütçenizi aşmayacak mobilyaları tercih etmeniz maddi sıkıntıya girmenizi engelleyecektir.
  • Alacağınız mobilya takımlarının diğer ev aksesuarlarıyla uyum çerçevesi içinde olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Evinize mobilya almadan önce; mobilyaları koymak istediğiniz alanı gözden geçirmeli, elinizde o alanın ölçüsünü bulundurarak alışverişe gitmelisiniz. Böylece mobilya tercihinde bulunurken nasıl bir modele yöneleceğinize yardımcı olacaktır.
  • Bir de mobilya seçerken kesinlikle dış görüntüsüne aldanmayın. Unutmayın, daha sonradan alacağınız mobilyanın temizliği kolay olmalıdır.
  • Alacağınız mobilyaların garanti süresi kontrol edilmeli, özelliklerini öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz. Alışverişi gerçekleştireceğiniz mağazanın geçmişi ve yetkili servisi hakkında da bilgi edinmeyi gözardı etmeyin. Örneğin; mobilyaların bozulması ve deforme olması karşısında yetkili servislerin bakım & onarım sürelerini bilmeniz işinize yarayacaktır.
  • Alınacak mobilyaların her daim rahat olması ve uzun ömürlü kullanılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Alacağınız mobilyalar kumaştan yapılmışsa, kumaş türüne dikkat ederek daha detaylı bilgi alın. Hatta son yıllarda tay tüyü kumaşların tercih edildiğini söyleyebiliriz.
  • Mesela alacağınız mobilyaların yanında minder bulunuyorsa kesinlikle fermuarlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İlerleyen süreçte kirlendikçe yıkarken sorun yaşamamanız adına söylüyoruz.
  • Mobilya tercihi yaptıktan sonra mağaza yetkilileriyle depodan yeni ürün gönderilmesini hatırlatın. Yoksa bazı mağazalar uyanıklık yapıp teşhire koydukları ürünü tarafınıza göndermektedir.
Yukarıda paylaşılan hususlara dikkat ettiğiniz müddetçe mobilya alımından sonra yaşanacak herhangi bir sorunu minimum seviyeye düşürmüş olacaksınız.
 

aslituna

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Tem 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Mobilya konusunda değerli bilgiler olmuş. Emeğinize sağlık.