Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir?

'Sindirim Sistemi' forumunda Dabatay tarafından 13 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Mide Ekşimesi Neden Olur Ve Nasıl Giderilir?
  Mide, insan vücudunun en çok yorulan ve en çok hassasiyet gösteren organlarından birisidir. Midenin sindirim işlemlerini gerçekleştirmesi ve yapısını koruması için mide asidi denen çok kuvvetli bir aside ihtiyacı bulunur. Mide asidinin salgılanmasında sağlıklı bir midede düzenli bir oran vardır. Fakat bazı insanların midesinde asit salgılaması fazla miktarda olabilmektedir. Bu durumda mide ekşimesi adı verilen rahatsızlık oluşur. Yağlı bir diyet uygulanması, ağır beslenmeler, fazla asitli gıdalar, sigara, alkol, çay ve kahve ve stres gibi birçok neden midede yanma hissi ile ortaya çıkan mide ekşimesine sebebiyet verebilir. Bu durumun giderilmesi için ilaçlar kullanılabileceği gibi doğal yöntemlerde kullanılabilir.

  mide-eksimesi.jpg

  Mide Ekşimesine Etki Eden Tıbbi Uygulamalar:
  Gastroenteroloji dalı mide ekşimesi gibi durumlara tedavi yöntemleri belirlemeden önce neden olan etmenler altında yatan diğer noktaları araştırır. Mide ekşimesi rahatsızlığı gastrit, ülser, reflü gibi hastalıklara işaret edebileceği gibi bu hastalıklardan dolayı da gerçekleşebilir. Bu nedenle yapılan araştırmalar sonrasında doktorlar tarafından önleyici olarak mide asidi düzenleyici ilaçlar kullanılması önerilebilir. Bir diğer noktada ise mide ekşimesine ne iyi gelir sorusu için mide asidinin oluşturduğu yanmaları gideren çiğneme tabletleri kullanılabilir, cevabı verilebilir.

  Mide Ekşimesi İçin Kullanılabilecek Doğal Yöntemler:
  Çoğu zaman mide ekşimesi için acil ve sürekli olarak ilaç bulunması mümkün olmayabilir. Bu noktalarda mide ekşimesi durumunun giderilmesi için anlık olarak kullanılabilecek doğal yöntemler arsında; muz yemek, çiğ zeytinyağı içmek, süt içmek, maden suyu içmek, , leblebi yemek, sigara içmeyi ve bir süre su içmeyi kesmek, ekmek içi yemek ve sakız çiğnemek gösterilebilir. Tüm bunlarla birlikte yemek düzenine ve sigara, alkol, çay ve kahve kullanımına dikkat edilmesi de gerekir.
   
  Aren The Band bunu beğendi.
   
 2. Aren The Band

  Aren The Band Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  43
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Çok nadir de olsa çayı fazla içtiğimde karşılaşıyorum. Rahatsız edici bir durum süt içiyordum anne tavsiyesi ile muzu çok severim onu deneyeceğim paylaşım için teşekkürler.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş