Maşadan Yanan Saçlar

Sena

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
9 Ocak 2017
Mesajlar
124
Tepkime puanı
57
Konum
Samsun
Birçok bayan saç maşasını saçlarını düzleştirmek ya da dalga vermek, farklı modeller yapmak için kullanır. Aslında saç maşası saçlarınızın en büyük düşmanlarından biridir. Çünkü saç maşası ısıyla çalıştığından ve saça temas ettiğinden aynı boya gibi saçı yıpratır ve zamanla donuk görünmesine neden olur. Uzun süre saç maşası kullanımı saçların zayıflamasına, kırıkların artmasına ve kurumasına neden olur.

Maşadan yanan saçları eski görünümüne kavuşturmak için öncelikle maşa, kurutma makinesi, boya gibi yıpratıcılara bir süre ara vermelisiniz. Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi kullanmayın, saçlarınızı doğal olarak kurutun.

Eğer mutlaka saç maşası ya da düzleştirici kullanmanız gerekiyorsa yada dışarı çıkmanız lazım saçlarınız ıslak ise bunları en düşük ayarda kullanabilirsiniz. Ayrıca eski saçlarınıza kavuşmak için B12 vitamini içeren bir beslenme programı uygulayabilir yada saç kalitesinin artmasına yardımcı olacak biotin haplar kullanabilirsiniz.

Eğer saçlarınız çok miktarda yandıysa uçları yanmadan dolayı kuruyan ve kırılan saçın uzaması mümkün olmadığından kendinize kısa bir model tercih ederek kesim yaptırabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza doğal maske ve bakım yaparak saçlarınızı daha sağlıklı uzatabilirsiniz.

Haftada en az bir kere saçlarınıza nemlendirici ve yumuşatıcı zeytinyağı maskesi kullanmalısınız. Bu maşadan solgun görünen saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Her gün şampuan kullanmayın çünkü her gün şampuan kullanmak saçları ve saç derisini kurutur. Günlük saç yıkamadan kendimi rahat hissedemiyorum diyorsanız ve saçlarınız çabuk yağlanıyor ise şampuana su karıştırarak kullanmanızı tavsiye ederiz.