Manikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sena

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
9 Ocak 2017
Mesajlar
124
Tepkime puanı
57
Konum
Samsun
Bugün sizlerle manikür yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi paylaşımında bulunacağım.

Evet, bir bayan manikür yaptıracağı zaman en öncelikle manikürü yaptıracağı merkezin hijyen açısından değerlendirmesini yapması gerekir. Çünkü manikür esnasında tırnak etlerini temizlerken bazen kanamalar meydana geldiği için işlem sırasında kullanılan aletler kanayan bölgeye temas edeceğinden aletlerin sürekli sterilize edilmesi gerekir.

Mesela gittiğiniz merkezin manikür aletleri hijyen bakımından tarafınızca geçersiz not almışsa kendi manikür setinizi kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, her manikür aleti size kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlamayabilir. Yani demem o ki çok keskin olmayan aletlerin tırnağınıza zarar vermesi kaçınılmaz olacaktır. Bunlarla birlikte manikürcü olan kişi daha önce aletlerinizi kullanma bakımından tecrübe sahibi olması gerekir.

Eğer manikürcünün güvenini kazanmışsanız bırakın aletleri sizin için o temin etsin. Böylelikle uzman manikürist tarafından seçilmiş aletleri rahatlıkla kullanacağınız gibi yanınızda eve götürüp getirebilirsiniz.

Unutmayın, aletler her ne kadar sizin içil özel olsa bile kesinlikle işleme başlanılmadan önce steril ettirin. Taşıma çantasında bile mikropların oluşabileceği unutulmamalıdır.
 

Berna

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
12 Ara 2017
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Eğer manikür başka biri tarafından yapılacaksa kesinlikle aletlerin temizliğine dikkat edin. Başkasında oluşan mantar size bulaşabilir ve hayatınızın sonuna kadar uğraşmak zorunda kalırsınız. Her kuaförün malzemesine güvenmeyin, gerekirse kendi aletlerinizle işlemleri yaptırın.