Makat Bölgesi Neden Kaşınır?

'Cilt Sorunları' forumunda Açelya tarafından 4 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

 1. Açelya

  Açelya Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  23
  Alınan Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Makat bölgesinde meydana gelen kaşıntılar, özellikle çocuk yaştaki kişilerde ve erişkinlerde görülmektedir. Bu tür kaşıntıların nedeni paraziter enfeksiyonlardır. Yani parazit yumurtalıklarının makat bölgesinde yayılmasıyla oluşan tahriş durumu sonrası sinir bozucu bir kaşıntı oluşabilir.

  Sadece kaşıntının sebebi söylediğim parazitlenme olmayabilir. Genelde bu tarz kaşıntıların birçok hastalıktan dolayı meydana geldiği de unutulmamalıdır. Mesela hemoroid ve anal fistüldeki yarıklar kaşıntının bir diğer nedenleridir. Uzmanlar, maya mantarı nedeniyle de kaşıntı şikayetinde bulunan hastaların sayısının yüksek olduğunu söylemektedir.

  Günlük hayatta yoğun stresli geçen zamanlar ve psikolojik sorunlarında kaşıntı durumunu tetiklediğini bilmenizi isterim. Genital bölge kaşıntıları ve makat bölgesinin çevresinde oluşan yanmalar kadın ve erkeklerde aşırı kaşınma bulgusuna ortaya çıkarmaktadır.

  Bu kaşınmanın tedavi yöntemleri mevcuttur. Eğer normal hayatınızı etkileyecek şekilde kaşınma problemi yaşıyorsanız, kesinlikle doktor kontrolüne gitmeniz gerekir.

  Şimdiden çok geçmiş olsun.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş