Maça Çayı Kullanıcı Yorumları

'Zayıflama Ürünleri' forumunda Prenses tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    71
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

Bilindiği üzere son zamanlarda yabancıların içtiği maça zayıflama çayı, ülkemizdeki birçok kişi tarafından da kullanılmaktadır. Bende fazla kilolarımdan kurtulmak için bu çayı kullanmayı düşünüyorum. Fakat yaptığım araştırmalar sonucu beni tatmin edecek gerçek kullanıcı yorumları ile karşılaşmadığımı söyleyebilirim. Bu konu başlığı altında gerçek kullanıcıların yorumlarını paylaşmasını rica edeceğim.

Öncelikle maça çayı hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum...

maca-cayi.jpg

Maça çayı, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan doğal bir çay türüdür. Japon çayı olarak da bilinen maça çayı, diğer bitkisel çaylardan farklı yöntemler kullanılarak yetiştirilmektedir. Matcha tea (maça çayı) gölgede yetiştirildiği için diğer çaylara nazaran daha parlak görüntüye sahiptir. Çay toplanmadan 2 hafta önce gölgede bekletilir ve daha sonra toplanan maça çayı farklı işlemlerden geçerek toz haline getirilir.

%100 doğal maça çayının hap, kapsül ve ilaç olmadığını bilmenizi isterim. Üreticilere göre doğal çay yapraklarından elde edilen bir üründür. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum. :)

Maça Çayı Kullananlar:

Önceden maça çayı kullanmış olanlar lütfen bu çay hakkında düşüncelerinizi yazarlarsa çok sevinirim. Çünkü ilk defa benim gibi maça çayını kullanmayı düşünenler sizlerden gelecek yorumlar doğrultusunda çay kullanımına başlayacaktır.

2. Sevda Türkseven

Sevda Türkseven Forumbudur.Com Ziyaretçi

Sakın Japon çayı olduğu sizi etkilemesin. O kadar iğrenç bir tadı var ki, inanın resmen yosun tadıyor. Ben kullandım ve hiç memnun kalmadım. Çayı hazırlayıp içtikten 5 dakika sonra midemde ne var ne yok hepsini dışarı çıkardım.

Anlamıyorum son yıllarda zayıflık ürünleri adı altında saçma sapan şeyler piyasaya çıkıyor. Bence Sağlık Bakanlığı bu tarz üretim yapan tesisler kapatmalı ve en ağır cezayı vermelidir.

İnsan sağlığıyla oynamaları yetmiyor gibi bir de satmış oldukları ürünlerin arkasında durmuyorlar. Ben ürünü aldıktan 2 gün sonra iade etmek istedim ama telefondaki kişi ürünü açtığım için iade hakkımın olmadığını söyledi. Ama ürünü satarken böyle konuşmuyorlar insanı kafalamak için neler anlatıyorlar bir bilseniz. :mad:

3. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Teyzem bu çaydan sipariş etmişti ve kullandığına pişman olmuştu. Sevda arkadaşımızın söylediği gibi çayın tadı inanılmaz kötüymüş. Hatta bende kullanmaya karar vermiştim bir damla içtikten sonra uzan durdum.

Ama derseniz ağzım her tadı alır sıkıntı yok, o zaman alıp kullanın. Ama hiç bir midenin bu çayı hazmedeceğini düşünmüyorum. :D

4. Lara B.

Lara B. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kullanan biri bu çaydan uzak kalmanızı şiddetle tavsiye ederim. Her içtikten sonra midem bozuluyordu. Tadı kötü ve zayıflamak için bir çözüm değil.

5. AhmetDemirci53

AhmetDemirci53 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ziraat mühendisiyim. 30 yıllık çay araştırmacı tecrübemle Rize'de kendi bahçemdeki çaylardan arzu edenler için çok kaliteli Matcha çayı üretiyorum. Artık Çin ve Japon Matcha çaylarına ihtiyacımız yok.

6. Misafır

Misafır Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bence de arkadaşın dedikleri eksiksiz doğrudur. Ben zayıflamak için kullanmıştım ama hiç memnun kalmadığım bir üründür. Pişmanlığım oldu desem yeridir.

7. Fatma aydın

Fatma aydın Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar,
    Eğer ürünlerinizi görebileceğimiz bir sosyal medya sayfası falan varsa lütfen paylaşır mısınız? Eğer ürünleri görürsem ve anlaşabilirsek alışveriş yapmak isterim. Uzun zamandır yerli maça çayı arıyorum.

8. Zeynep

Zeynep Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bende kullandim 1hafta sadece aksamlari kaynar suya 1cay bardagi ılinana kadar bekletip ictim...bir hafta icip bir hafta ise ara vererek ictim...bu suan benim 3.kutum ve cok memnunum.tadi tek basina evet kötü ama 1limon sıkıp iciyorum sıkıntı ortadan kalkiyor..gelelim kilo verme kismina ben hamilelik kilolarimdan bu cay sayesinde kurtuldum .hem yiyor hem kilo veriyorum.cok memnunum her bunye bi degil bende ise yaradı o kadar cay denedim bir ise yaramadi ta ki bu cay ile tanisana dek..saygilar iyi akşamlar dilerim

9. Ozo

Ozo Forumbudur.Com Ziyaretçi

10. Rüzgar

Rüzgar Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba sizin bahsettiğiz cayi nasıl bulabiliriz.internet sitesi mevcutmu?

11. Yeliz36

Yeliz36 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Emzirirken mı içtiniz ben de sipariş verdim ama emziriyorum doktorumada sormadım henüz

12. Tuğba

Tuğba Forumbudur.Com Ziyaretçi

13. D.d

D.d Forumbudur.Com Ziyaretçi

14. D.d

D.d Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ürünü açmış dahi olsanız memnun kalmadiginiz takdirde zamani gecirmeden iade edip paranızı alma hakkınız var.bunun için tüketici mahkemesine başvurun paranızı iade etmek zorunda kalıyorlar onların söylevlerine göre geri cekilmeyin..

15. Özlemcik

Özlemcik Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar ben bu çayı 25 TL ye buldum. Hemde original. Evet tadı biraz kötü 1 kupa bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı to döktüm. 10 dk bekleyip. İçtim. İşe yarıycakmı bilmiyorum. İsteyen arkadaşlar var ise nerden aldığımı paylaşabilirim...

16. Kübra4141

Kübra4141 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Nerden aldınız acaba

17. Ela

Ela Forumbudur.Com Ziyaretçi

Nerden aldınız bilgi verirmisiniz

18. mira

mira Forumbudur.Com Ziyaretçi

evet nerden aldınız memnunmusunuz

19. mira

mira Forumbudur.Com Ziyaretçi

özlem hanım hangi siteden aldınız paylaşırmısınız ve memnun kaldınız mı