lan Beer'den Yeni Bir Çalışma Daha (Jailbreak)

'iPhone' forumunda Special tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Special

  Special Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  16
  Alınan Beğeniler:
  5
  Ödül Puanları:
  3
  Google'ın "Project Zero" ekip üyesi olan lan Beer iOS 11.1.2 ve önceki sürümler için çekirdek düzeyinde bir hata yayınlayarak sözlerini doğruladı.

  IMG_0856.jpg

  lan Beer, tfp0 düzeyindeki bu hatayı elinde bulunan, (iPhone 7, 6s ve iPod Touch 6) ile test ettiğini açıkladı ve cihaz desteğinin kolaylıkla aşılabileceğini sözlerine ekledi

  lan Beer adındaki google çalışanını, bazı jailbreak araçlarında kullanılan ve hala kullanılmaya devam edilen triple_fetch adlı exploit'inden hatırlıyoruz.

  Evet bilindiği üzere, Pangu'nun iOS 11.2 de Apple tarafından bir eklenti ile düzeltildi dediği iOSurface çekirdek uzantısındaki açık dikkate alınarak, bir çok geliştiricinin yeni adımlar atmasına neden olmuştu.

  Bu adımlar, Pangunun bir süre önce bahsetmiş olduğu çekirdek açığı üzerinden gidiyor. Bu arada Siguza'nın v0rtex kullanımıda UaF bağlantı noktasındaki aynı güvenlik açığına dayanıyor.

  Peki bu tam bir Jailbreak anlamına geliyor mu?

  Çekirdek sömürmeleri dediğimiz bu yöntemler jailbreak'e eşit değildir.

  Bu açıklama bize, her ne kadar çekirdek okuma/yazma olanağı sağlıyor olsada tam bir jailbreak'ten oldukça uzak. Jailbreak araçlarının en önemli parçası olan KPP Bypass hala eksik arkadaşlar.

  Bu durumda ne yapmalıyım?

  iOS 11.1 - 11.1.2 aynı çekirdeği paylaşıyor. Dolayısıyla iOS 11 sürümlerinden birini kullanıyor ve jailbreak bekliyorsanız iOS 11.1.2 yükleyerek beklemeye geçin.

  iOS 10.x sürümlerinden herhangi birinde jailbreak bekliyorsanız iOS 11 için jailbreak yayınlanmadığı sürece sürümde kalmaya devam edin.
   
  Son düzenleme: 12 Aralık 2017
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş