Kulağımdaki Kaşınmanın Sebebi Nedir?

'Kulak Burun Boğaz' forumunda Dilek tarafından 24 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Dilek

Dilek Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Uzun zamandır kulağımda inanılmaz derecede ağrı meydana geliyordu. Sonunda dayanamadım KBB doktoruna gittim ve bana sorduğu soru; sakız çiğniyor musun? Bende gün içerisinde ağzım boş durmasın diye çiğniyorum dedim. Bana bir daha sakızı ağzına almayacaksın dedi. Bende doktorun dediklerine harfiyen uydum ve uzun süredir sakız çiğnemiyorum.

Yalnız tedavi sonrası hala kulağımda kaşınma ve gıdıklanma durumu söz konusu. Kulak ağrım yok ama bu dediklerim beni ciddi anlamda rahatsız ediyor. Bu konuda ne yapabilirim, acaba neden bunu yaşıyorum?

Sorum hakkında cevaplamada bulunacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla, iyi günler dilerim.

2. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Merhana @Dilek hanım,

Sakız çiğnerken meydana gelen kulak ağrısı çene ekleminizde bir sorunun olduğunun habercisidir. Yaptığım araştırmalara göre kulak kaşıntısı şikayeti; direkt kulak, boğaz veya mide kaynaklı olabilir. İlk olarak uzman kişi tarafından bu ayrımın yapılması gereklidir. Bence sen farklı bir KBB doktoruna görün. Çünkü bu konuda tanı koyulmadan bir açıklamada bulunmak yanlış olur.

Benim kulağımda geçen yıl aşırı derecede kaşınıyordu, sonunda dayanamadım doktora gittim o da kulağımı temizledi. Eğer sana bir işlem yapmadan doktor sakız çiğneme bırak demişse bence yetersiz tedavi olmuş. Sonuçta kaşıntıyı önleyecek reçete yazması gerekirdi. Sen yinede dediğim gibi bir doktora daha görün ve yaşadığın bu duruma çözüm bul.

Geçmiş olsun dileklerimle, iyi günler.

Bu Sayfayı Paylaş