Kocamdan Ayrılmak İstiyorum

'İtiraf Köşesi' forumunda Elveda tarafından 29 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. Elveda

Elveda Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba değerli arkadaşlarım,

Bugün sizlerle saçımın beyazlamasına ve içten içe erimeme neden olan konuyu paylaşmak istiyorum. Ben 25 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum ve 4 yıldır evliyim...

Evlendikten 3 ay sonra görücü usulü evlendiğim eşimin bana karşı tavırlarından rahatsız olmaya başlamıştım. Alışma sürecidir, gelir geçer derken 4 yılımı yanında huzur ve mutluluk vermediğim insana verdim. Neden huzursuz ve mutsuzsun diye soracak olanlara şöyle kısadan yaşadıklarımı özetlemek istiyorum;

Eşimle aileme 4 saat uzakta, eşimin ailesine de 2 sokak uzakta oturuyoruz. Güvenip kocam dediğim insan son 2 yıldır beni ailesinden birçok kişiye değişmiş gibi davranıyor. Kesinlikle annesine babasına sonsuz saygım var, ama gelin görün ki onların yanında beni küçük düşürecek şeyler söylemekten kendini alıkoyamıyor. Evliliğin ikinci yılında 1 aylık hamileyken düşük yaptım ve o zamandan bugüne çocuk yapmayı düşünmedik. Zaten sonradan hal ve hareketlerinin değiştiğini görünce ben çocuk sahibi olmak istemedim. Her şeye rağmen ben onu mutlu etmek ve yuvamı ayakta tutmak için her türlü fedakarlığı yapıyorum. Fakat o bana karşı öylesine körelmiş ki hiç bir yaptığım güzellikler onun için anlam ifade etmiyor. Kardeşlerinin ve yakın akrabalarının yanında beni çok rencide ediyor. Bu yüzden artık tahammülüm kalmadığı için ondan ayrılmak ve ailemin yanına dönmek istiyorum. :(

Ondan uzakta olmak ve kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Henüz 25 yaşındayım, ama evli hayatına karşı artık sıcak bakamıyorum. Ayrıldıktan sonra tekrar evlenir miyim ya da sevmeden evlenir miyim orasını Allah bilir. Bana karşı olan ilgisizliği beni değersiz biri olarak yanında tutması artık yenir içilir gibi değil. Bu anlattıklarım sadece 4 yıldır yaşadıklarımın çok kısa bir özetidir. Uzun lafın kısası ben kocamdan artık boşanmak ve ondan uzakta yaşamak istiyorum. Lütfen bu konuda tecrübe sahibi olan arkadaşlar bana akıl versinler. İnanın kendimi öylesine çaresiz hissediyorum ki ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok. :cry: Şimdiden derdime ortak olup yorumlamada bulunacak arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

2. Alperen

Alperen Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Olay, kendi yakınlarının yanında sizi rencide etmesine kadar uzanmışsa, bunu üzülerek söylüyorum ki artık o ilişkiden hiçbir şey beklemeyin. Bu şekilde devam ederek sadece kendinizi yıpratmış olursunuz. Dilerim ki bundan sonraki hayatınızda karşınıza sizin gibi değer bilen insanlar çıksın. Keyifli forumlar.

3. Dilan Ç.

Dilan Ç. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bence sen çok geç kalmışsın bile. Tamam, ailesine gönül verebilir ama sen ona Allah’ın bir emanetisin. Herkesin yanında köpek muamelesi yapmasının anlamı yok! Bence boşanma davanı aç ve erken yaşta kendine daha sağlıklı bir hayat kur derim. Akıl veren çok olur ama sen kendi bildiğinle yola çıkmalısın. Sanmıyorum ki, boşansan bile bundan yıllar sonra pişman olmazsın.

4. Merve_86

Merve_86 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim hiç üzme kendini. Yaşında genç hiç üzülme ayrıl. Çocuğun olsa onun için dur derdim ama ömrünü çürütme böyle davrandığına göre o seni zaten gözden çıkarmış :( Bir süre kafanı ve psikolojini toparladıktan sonra seni anlayacak hakettiğin değeri verecek biri illaki karşına çıkacaktır :thumbsup:

yakamoz bunu beğendi.

5. notkafe

notkafe Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Durumunuz çok zor. Allah sabır versin. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu durumu önce eşinizle konuşun bence

6. yakamoz

yakamoz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Allah sabır versin, çocuk olmadığı için daha rahat karar verebilirsin. Önce ailenle bir konuş ardından fazla geç kalma.

Bu Sayfayı Paylaş