Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Anlaşılır Mı?

'Cinsel Yaşam' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Kızlık zarı muayenesi ile yırtığın eski yırtık mı yoksa yeni yırtık mı olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Kızlık zarının yırtılması sonrası aradan 1 haftadan fazla zaman geçmiş ise, ilk ilişkiyle kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılamaz. Örneğin 1 hafta önce ilk cinsel ilişkisini yaşayan bir genç kızın ilk ilişkini 1 hafta önce mi yoksa 1 yıl önce mi yaşadığını ayırt etmek mümkün değildir.

  Ayrıca kızlık zarı muayenesi ile kızlığın cinsel ilişkiyle mi yırtıldığını, yoksa genital bölgeye darbe alıp mı yırtıldığını anlamak da mümkün değildir.

  kizlik-zari.jpg

  Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
  Vajinada kanama olduğu zaman kızlık zarının bozulup bozulmadığı ile ilgili kesin bir şey söylenemez. Bu durum ancak uzman bir jinekolog tarafından kızlık zarı muayenesi ile anlaşılır. Muayene oldukça kısa ve ağrısız bir işlemdir. Bu muayenede uzman jinekolog gazlı bez ile büyük dudakları çekerek kızlık zarına bakar, baktıktan sonra kişinin bakire olup olmadığı, yani zarın yırtılıp yırtılmadığı anlar. Kendi kendine kızlık zarı muayenesi asla yapılamadığı gibi, bazı zamanlarda bir jinekolog bile buna karar veremeyebilir. O zaman kolonoskopik incelemeye, yani vajina girişi, rahim ağzı ve genital organların mikroskopla büyütülerek incelenmesini sağlayan cihaza ihtiyaç duyabilir.

  Kızlık zarı muayenesi sonucu bekaret raporu, kişinin kendi isteği ve yazılı izni olmak şartı ile devlet hastaneleri veya adli tıp kurumlarınca verilmektedir.18 yaşın altındaki çocuklarda bekaret raporu için anne ve babanın rızasının alınması gereklidir.
   
   
 2. yamyamix

  yamyamix Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Allahtan bizde böyle zar falan yok. Yoksa erkeklerin yüzde 98’inde bu zar olmazdı, sahip olamazdık. :D
   
   
 3. erentcolak

  erentcolak Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Özellikle ergenliğe yeni adım atan ve kafasında birtakım soru işaretleri olan arkadaşlar için faydalı bir içerik olmuş.
   
   
 4. Meyar

  Meyar Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Güzel paylaşım, teşekkürler...
   
   

Bu Sayfayı Paylaş