Kırmızı Et Kilo Aldırıyor Mu?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Kırmızı Etin Kilo Üzerinde Etkisi Var Mı?
Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi kırmızı etin de fazlası zarar. Doğru ve dengeli bir şekilde tüketilmediği takdirde birçok besin kilo aldırıcı özelliğe sahip oluyor. Kırmızı et de bu şekilde. Hatta fazla tüketim sonucu meydana gelebilecek bazı rahatsızlıklarında olduğunu bilmenizi isterim. Yazı devamında kırmızı et hakkında sizlere elimden geldiğince birkaç bilgi paylaşımında bulunacağım...

kirmizi-et.jpg


Kırmızı Etin Faydaları Saymakla Bitmiyor:

Kırmızı et dana, inek, kuzu, koyun ve keçi eti besin grubuna deniyor. Uzmanlara göre haftada 1-2 gün muhakkak kırmızı et tüketmek gerekiyor. Ülkemizde b12 ve demir eksikliği çok sık görülüyor. Kırmızı et yüksek protein, çinko, demir ve b grubu vitaminleri fazlaca içerdiği için sofralarımızdan eksik olmaması gereken bir besin. Kırmızı et kansızlığı önleyerek vücudu dinç tutar. Beyin gelişimine etkisi büyüktür. Bu bakımdan özellikle çocukların düzenli olarak kırmızı et tüketmesi gerekmektedir.

Kırmızı Etin Doğru Tüketilmesi Önemli:
Tüketilecek kırmızı etin de belli bir miktarda ve uygun pişirme yöntemi kullanılarak pişirilmiş olması gerekiyor. Kırmızı eti ne kadar az yağlı tercih edersek kalori alımı ve sağlık açısından faydasını o kadar çok görürüz. Et çok yağlı olduğu zaman vücuda kilo olarak yansıması kaçınılmaz olacaktır. Aynı şekilde pişirme işleme sırasında az yağ ile kızartma, haşlama ya da fırınlama yaparak kırmızı eti sağlıklı şekilde tüketmemiz mümkün.

Kırmızı Etin Kilo Vermeye Etkisi:
Kırmızı eti önerilen miktar ve pişirme yöntemi ile tüketmenin sağlığa faydasını belirtmiştik. Kırmızı et kilo alımını dengede tutarak şişmanlığı önler. Uzun süre tok tutarak açlık hissini baskılar. Çağımızın hastalığı obeziteden kırmızı et tüketerek korunabiliriz. Kırmızı et kilo dengesini sağlar. Bu sebepten dolayı birçok diyet listesinde zayıflama ve form tutmak için kırmızı ete yer verilir. Protein ağırlıklı diyet listeleriyle kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo verilip formda kalınabilir.
 

Benzer konular