Kilo Verdiren Zayıflatan Sebzeler

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Kilo birçok insanın problemi haline gelmiştir. Bu yüzden insanlar zayıflatacak yiyecek ve içecek arayışlarına girmişlerdir. Zayıflatan yiyecek deyince akla ilk gelen yiyecekler sebzelerdir. Hangi sebzelerin zayıflamaya yardımcı olduğunu öğrenmek için yazı devamına inebilirsiniz...

zayiflatan-sebzeler.jpg


Zayıflatan On Sebze:

Ispanak:
Bol miktarda çinko, E vitamini, C vitamini, demir içerir. Sindirim sistemine yardımcı olan bir besindir. Beslenme programına mutlaka eklenmesi gereken zayıflamaya yardımcı bir sebzedir.

Salatalık:
Vitamin ve mineral açısından zengin bir sebzedir. Bol miktarda su içerir ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Muhakkak tüketilmesi gereken bu sebze metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de bulunmaktadır.

Domates:
Likopen açısından zengin olan domates, pişmiş ya da çiğ olarak tüketilebilir. Kilo vermede etkili olan bu besin ayrıca kanserden korunmaya da yardımcı olur.

Sarımsak:
Yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip bu sebze adeta bir doğal antibiyotik özelliğine sahiptir. Düşük kalori içerir ve sindirimi hızlandırır. Yemek ve salatalara eklenerek kullanılabilir.

Brokoli:
Düzenli tüketilmesi halinde yağ yakımını hızlandıran bu sebze en sağlıklı sebzelerden biridir. Haftada üç dört kez tüketilebilir.

Salata Yeşillikleri:
Marul, roka, maydanoz gibi sebzeler sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yardımcıdır. Tüm öğünlerde tüketilebilir.

Biber:
Kalori açısından düşük ve lif açısından zengin bir besindir. Tüm diyet programlarında önerilen bu sebze acı ya da tatlı olarak tüketilebilir. İçerdiği antioksidanlarla toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve sindirim siteminin sağlıklı kalmasını sağlar.

Havuç:
A vitamini ve lif açısından zengin bir besindir. Sindirim sisteminin hızlı çalışmasına yardımcı olan bu sebze günün her öğününde tüketilebilir.

Kereviz:
Su içeriği yüksek olan bu sebze zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Günün her öğünde tüketilebilecek bu sebze zayıflama sürecini hızlandırmaktadır.

Fasulye:
Vücuttaki kas hacmini arttırarak yağ hacmini azaltan bu sebze aynı zamanda da protein açısından zengindir. Yemeği yapılabileceği gibi salatalara da eklenebilir.
 
Benzer konular Forum Tarih
Dabatay Beslenme & Diyet 0 303
Dabatay Beslenme & Diyet 0 286

Benzer konular